שְׁאֵלָה:
האם זה רעיון טוב שישלח שליח למסור את קורות החיים ואת האישורים שלך למעסיק פוטנציאלי?
James
2017-03-13 17:38:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החשש שלי הוא שאם אני שולח את בקשתי למעסיק באמצעות דוא"ל, סביר להניח שהוא / היא לא יוכל לקרוא אותה ביסודיות, בהתחשב במספר דוא"ל הבקשה שהוא / היא מקבל.

אך האם שליחת הבקשה שלי באמצעות שליח תפגע בסיכויי לנחות את העבודה?

יש לזכור כי חברות מסוימות מצפות שכל הבקשות יגיעו באמצעות דוא"ל או דרך פורטל הגשות מקוון.שליחת עותק קשיח של קורות החיים שלך עשויה רק לומר שהוא יאבד או יתעלם ממנו.בהתאם לתחום, ניתן לראות זאת כגישה מיושנת ממישהו שאינו בקשר עם שיטות עסקים מודרניות.
"סביר להניח שהוא / היא לא יוכלו לקרוא אותו ביסודיות, בהתחשב במספר דוא"ל הבקשה שהוא / היא מקבלים" - ומדוע תינתן עדיפות לבקשתך אם היא תגיע באמצעות שליח?
@O.R.Mapper כי זה היה בולט.אי אפשר להתעלם מזה שהגיע אחרת מהשאר.(הנקודה בשאלה זו היא לקבוע אם היא תבלוט במקום * רע * במקום זאת.)
אני חושב ששאלה טובה יותר תהיה "האם אני צריך לשלוח אותה באמצעות שליח וגם בדואר אלקטרוני, או סתם בדואר אלקטרוני."זה יתרון בכך שהם נכנסים למערכת המעקב אחר המועמדים שלהם, שהיא מעדיפה.
אני חושב שמשהו שמתעלם ממנו הוא לשלוח את קורות החיים למנהל הגיוס או ל- HR?
בעיניי זה היה בולט כראוותני ודוחק.זה לא ישקף לך טוב בשבילי.
ותפספס את ההזדמנות להשאיר רושם טוב אצל האדם שמנהל את החברה (מזכירת הקבלה?) SeemsBad
מאת https://www.joelonsoftware.com/2004/01/26/getting-your-resume-read/: קורות חיים מנייר אינם יכולים להיכנס לתיקיית הדוא"ל בה אנו משתמשים כדי לעקוב אחר המועמדים אלא אם כן נסרוק אותם פנימה, ואתה יודע מה?הסורק נמצא ממש ליד המגרסה במשרדי והמגרסה קלה יותר לשימוש.
אתה הולך לקיים אינטראקציה עם מעסיק פוטנציאלי מתוך הנחה שהאנשים שאתה מתקשר איתם מבאסים בעבודתם או שהם המומים מכדי לעשות עבודה טובה?
שבע תשובות:
Joe Strazzere
2017-03-13 17:46:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החשש שלי הוא שאם אני שולח את הבקשה שלי למעסיק באמצעות דוא"ל, סביר להניח שהוא / היא לא יוכל לקרוא אותה ביסודיות, בהתחשב במספר דוא"ל הבקשה שהוא / היא מקבל /. p>

אך האם שליחת הבקשה שלי דרך שליח תפגע בסיכויי לנחות את העבודה?

רעיון רע.

אתה נראה טיפשי.

ואתה כנראה לא יגדיל את הסיכויים שקורות החיים שלך ייקראו בצורה שונה מכל קורות חיים אחרים.

רק בגלל ששליח מספק קורות חיים, זה לא אומר שהוא נקרא אחרת. כמעט בוודאות זה יצטרך לעבור תחילה את משאבי אנוש (כדי להיכנס למערכת ולהיבדק בהתחלה). ואז זה יהיה פשוט באותה ערימה כמו כל האחרים.

כפי שציין @ChristopherEstep, ייתכן שאנשי HR אפילו לא ידעו שזה היה שליח. השליח מעביר אותו לקבלה או לקבלה ואז הוא פשוט נכנס לאותה ערימה כמו שאר הדואר עבור משאבי אנוש.

היוצא מן הכלל היחיד יהיה אותן עבודות "יצירתיות" בהן זה עשוי להיות יתרון. לקבל את קורות החיים שלך "לעשות כניסה" באמצעות שליח, פיג'מה-גרם או יונת נשיאה. אבל אלה מעטים.

לא יכול היה להסכים יותר, במיוחד עם "היית נראה טיפשי".שלא לדבר, אלא אם כן מדובר בחברה די קטנה, משאבי אנוש בהחלט ** אפילו לא יודעים ** שהיא הועברה לליווי.השליח מעביר אותו לקבלה או לקבלה ואז הוא פשוט לשים באותה ערימה כמו שאר הדואר עבור משאבי אנוש.
יתר על כן, הקבלה עשויה לסרוק אותה למעשה ולשלוח את העותק הסרוק באימייל ל- HR.כך מטפלים לפעמים בפוסט במקומות גדולים יותר (שמור בריצת דואר פנימית).וזה אומר ש- HR מקבל סריקה באיכות נמוכה יותר של היישום שלך, ולא קובץ מצורף לדוא"ל / pdf מעוצב יפה.
או שאולי משאבי אנוש אפילו לא יקראו את זה - אם הם יגידו לך להגיש מועמדות באופן מקוון, הם עשויים פשוט להיאנח, לומר "אה, אדם אחר שלא מילא אחר ההוראות שלנו" ולהפיל את קורות החיים היפים שלך בתיק המעגלי.
שליח, פיג'מה גרם, יונה מנשא, * או פיג'מה-יונה *.בהחלט לא צריך להגביל את עצמך במחלקת היצירה
כמו כן, בהתבסס על מה ששמעתי, כמה מקומות כאן למעשה פשוט שמים את קורות החיים האלה על פח האשפה.אני לא יודע אם זה אכן נכון, אבל, ככל הנראה, פשוט חסוך נייר ודיו על ידי שליחתו בדוא"ל.
+1, אם קיבלתי קורות חיים משולחים ממישהו שאינו מועמד ברמה C הייתי מיד מסיק שהאדם הוא מוזר יומרני ומצחקק אותו.
Neo
2017-03-13 17:46:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הייתי עושה זאת, מכיוון שרוב אנשי משאבי אנוש ימצאו את זה מעצבן.

לרוב מחלקות משאבי אנוש יש מערכת משאבי אנוש (קשורה בפורטל HR \ Career המקוון) , או לכל הפחות תרצה את האישורים שלך בפורמט אלקטרוני להפצה קלה בין מחלקות.

התבונן במאמר ישן יותר, אך עדיין רלוונטי, קורות חיים בדואר (או בשליח)

בימים אלה, רוב מנהלי הגיוס מעדיפים מאוד גרסה אלקטרונית של קורות החיים שלך. למעשה, הרבה חברות אינן יכולות אפילו להכניס את קורות החיים שלך למערכת המעקב אחר המועמדים אלא אם כן תשלח אותו בדוא"ל.

גם כאשר מעסיק אכן מקבל קורות חיים בדואר חילזון, ומספק רק עותק מודפס עושה למעביד קשה יותר לשתף אותו עם מקבלי ההחלטות השונים. לעתים קרובות אשלח בדואר אלקטרוני את קורות החיים של המועמד לעמית כדי לבקש את תשובתם; אם יש לי רק עותק קשיח, ניתן לסרוק אותו, אך זה מוסיף שלב נוסף לתהליך כאשר המטרה שלך צריכה להיות להקל, ולא להכביד יותר, על המעסיק להעסיק אותך.

ציטוט>
Old_Lamplighter
2017-03-13 18:33:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה תקופה שגישה יצירתית כזו תתקבל היטב.

זמנים אלה חלפו, לעומת זאת, ומסיבות שונות.

  • הכל אלקטרוני עכשיו . אין עוד ערימות של קורות חיים שנשלחו בדואר, הכל מנותב באמצעות מערכות משאבי אנוש, או לפחות נשלח בדוא"ל ומועבר למנהלי גיוס עובדים
  • השנים האחרונות של אבטלה גבוהה גרמו למעסיקים לגורם היצירתי. זה נעשה כל כך הרבה פעמים עד שכבר לא רואים אותך יצירתי, בדיוק כמו עוד קוק שמנסה למשוך תשומת לב.
  • סביר הרבה יותר ללכת לאיבוד. כל קורות חיים שנשלחים בדואר עדיין צריכים להיסרק למערכת אלקטרונית. יזכרו אותך, אבל לא בחיבה. גם אם האדם שמקבל את קורות החיים שלך יטרח לסרוק אותו, אתה ידוע כמי שיצר עבורו יותר עבודות
  • תראה אותך כמטרד. מכל הסיבות המפורטות לעיל,

גישה טובה יותר היא באמצעות רשת, ו"התגנבות ברשת ". אם אתה יכול למצוא מישהו שישלח אותו "תשומת לב אליו" או אם תוכל להתקשר ולשאול כמה שאלות של משאבי אנוש, תיצור קשר אנושי לאדם אמיתי. נסה במקום זאת גישה זו.

Chris H
2017-03-13 20:39:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפעם היחידה לעשות זאת תהיה אם נדרשת בקשה לנייר (נדיר אך זה עדיין קורה) ו זו הדרך היחידה לעמוד במועד האחרון. גם אז השירותים דמויי השליחויות המסופקים על ידי סניף הדואר הם ככל הנראה מתאימים, אלא אם כן שירות הדואר שלך אינו אמין.

Jim W
2017-03-14 02:15:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבנת בהצלחה כי הגשת קורות החיים שלך באמצעות דוא"ל או פורטל מקוון היא דרך מחורבנת להגיש מועמדות. הבעיה היא ששליח לא יהיה יעיל יותר. במקרה הטוב זה עשוי להיראות חמוד, אך סביר יותר להיראות מוזר, בהתחשב בכך ש -99 אחוז מהקורות החיים יגיעו בצורה אלקטרונית ויישלחו למנהלי העסקת אנשי משאבי אנוש בצורה אלקטרונית. לשאת משהו במסדרון או לסרוק אותו לפני אימייל יכול להיות הטרחה שגורמת לו להגיע לאשפה.

אם אתה רוצה להתמודד על התחרות, הפיתרון הוא להכיר מישהו שמכיר את מנהל הגיוס. לדוגמה, אם אתה מתכנת, מציאת מתכנת באנשי הקשר המקצועיים שלך שמכירה את מנהל הגיוס ויכול לערוב עבורך היא דרך נהדרת לדלג על כל תהליך הגיוס.

גישה שנייה הטובה ביותר תהיה לגרום לצייד ראש או מגייס שיודע שמכיר את הרקע שלך לערוך היכרות עם משאבי אנוש ולהעביר אותך לאנשים המעסיקים. גישה זו נפוצה בטכנולוגיה, אך לא כל כך בתחומים אחרים.

Shawn V. Wilson
2017-03-13 21:48:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלה טובה יותר תהיה "בנוסף למשלוח קורות החיים שלי בדואר אלקטרוני, האם אני צריך לשלוח אותו גם בדואר או בשליח (ובמכתב המקדים להבהיר שהגשתי גם אלקטרונית")? >

אני לא יודע אם זו בהכרח הגישה הטובה ביותר, אך יש לה את כל היתרונות שהכרזות האחרות אומרות לגבי קורות חיים בדואר אלקטרוני; בנוסף אתה מקבל קצת יותר תשומת לב.

החיסרון היחיד הוא שאתה עדיין יכול להיראות כמו קוק.

user2012681
2017-03-13 21:44:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העובדה שהכל אלקטרוני בתהליך הגיוס היא בדיוק הסיבה שאתה צריך לחשוב מחוץ לקופסה.

כאשר מעסיקים מוצפים בבקשות ממקורות כמו אכן.com ממועמדים שאין להם סיבה אפילו להגיש מועמדות, הגיוני עוד יותר להרחיק את עצמך מהחבילה.

יתכן מאוד שתתרשם את אלה שנמצאים בקבלה ושוב ייתכן שלא. איש אינו יכול לענות במדויק על שאלה זו מכיוון שהם לא יהיו שם כשהיא תגיע או יבינו כיצד התפקיד יתמלא או לא.

לעמוד בנפרד מהקהל צריך לקרות. קורות חיים רבים לאלקטרוניקה אפילו לא נבדקים, הודות לכפתור האחד החל על ידי תכונת הטלפון. כל קורות החיים מתקבלים דיגיטלית בסיוט טקסט לא מעוצב. קבלת קורות חיים שנמסרו ביד על נייר איכותי שלא רק מעוצב היטב אלא שיש בו תוכן איכותי ומבוקש הוא יתרון. זה לא יפגע בך אלא אם כן צוין שלא להוציא דרך אחרת.

חשוב מה הם מקבלים. אתה חייב להימצא שאתה שקול. באופן מציאותי, אם אתה עוקב אחר החבילה אתה לא יכול אפילו להשיג את זה.

אתה צריך לנסות לבלוט על ידי היותך מועמד מצטיין עם קורות חיים ומכתב מקדים מצטיין, ולא על ידי היותו המועמד שאינו יודע על נורמות העסקה.
אני מאמין שהתוכן הוא מה שחשוב.אם אצביע על כך שלא שברתי את הטקסט, אני מעדיף שלא.התשובה שלי עשויה להיות שימושית למי שמחפש מידע.
זה לא נותן מענה לשאלה.ברגע שיש לך מספיק [מוניטין] (http://workplace.stackexchange.com/help/whats-reputation) תוכל [להגיב לכל פוסט] (http://workplace.stackexchange.com/help/privileges/תגובה);במקום זאת, [ספק תשובות שאינן מצריכות בירור מהשואל] (http://meta.stackexchange.com/questions/214173/why-do-i-need-50-reputation-to-comment-what-can-אני עושה זאת).- [מתוך סקירה] (/ ביקורת / פוסטים באיכות נמוכה / 55335)
אני לא חושב שמישהו הצניע אותך לעיצוב!מישהו ערך את העיצוב שלך - זה חלק נורמלי של SE, ובדרך כלל לא קשור להצבעה.ההצבעות הנמוכות פירושן שאנשים חושבים שהתשובה שלך לא מועילה / נכונה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...