שְׁאֵלָה:
למה בדיוק עלי לצפות מהתמחות בטכנולוגיה?
btramisetty
2017-06-01 09:19:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז התחלתי את ההתמחות לפני יומיים. החברה היא תאגיד של מיליארדי דולרים וקיבלתי שם התמחות בשיעור של 30 דולר לשעה. זה נשמע נהדר על הנייר והכל, אבל לא נהניתי מזה עד כה. היומיים הראשונים היו מאוד ידיים ואיטיות. אני מרגיש אבוד ולא מרגיש שאני מקבל מספיק הכשרה או חונכות בהתחלה כדי שאוכל לקבל מושג על מה לעשות. לא היה מוגדר פרוייקט שעלי להתחיל לעבוד עליו ואני לא בטוח לאיזה דרך אני הולכת. אני מרגיש שיכולתי ללכת בהיפותזה כל היום בלי לעשות דבר פרודוקטיבי אחד אם לא שאלתי את המנהל / מדריכים שלי מספר פעמים על המשימות שעלי לעבוד עליהם כשאסיים כל אחת מהן. חשבתי שתהיה להם גישת אימונים יזומה יותר, אבל נראה שאני צריך ליזום הכל.

להפך, קורס בקולג 'עם פרויקט נוטה להיות מאוד מובנה וברור. יש מועדים מוגדרים מראש והחומר שאני אמור ללמוד מוגדר כולו ומקור חומר הלימוד נמצא במיקום מגובש (למשל: ספר לימוד, שקופיות וכו '). זאת בעקבות שיטת "נאמר לי מה לעשות" בזמן העבודה בחברה נראית יותר כמו "התנדבות לעשות כל שביכולתי כדי להיות חברה בעלת ערך בחברה זו", דבר שאני לא רגיל לעשות בכלל. התמחות זו הייתה שונה מאוד עד כה מכיוון שאין תוכנית ודרך ברורים ללכת כמו לקורסים. זה גורם לי לאחל לחזור לבית הספר.

לא ידעתי למה לצפות מהתמחות, אז קיוויתי שמישהו יגיד לי איך חברות טק מתמודדות עם המתמחים שלהן ומה אני יכול לצפות מהן. מבחינת עזרה / הדרכה ומה שמצפים ממני לעשות ולהבין לבד. האם פרויקטים של מתמחים מבודדים מהפעילות / היעדים האמיתיים של החברה? אני רק רוצה לוודא שאני לא מצפה לדברים הלא נכונים ולהתאכזב כשאני לא משיג את מה שציפיתי.

כשהתחלתי את הטירונות שלי (שזה קצת כמו סטאז ') להיות מפתח, היה לי כבר ידע טכני והם זרקו אותי ראשוני לתוכו.כתבתי קוד ביום הראשון, ואולי 20 שורות הקוד האלה נכנסו לייצור ביום השני.קדימה שמונה שנים.החלפתי עבודה והייתי מפתח מנוסה.עברתי לעיר אחרת, לחברה אחרת, ובשלושת השבועות הראשונים ישבתי ולא עשיתי דבר מלבד להבין איך לקבל גישה לקוד ולקרוא אותו.אף אחד לא נתן לי משימה, אף אחד לא כלל אותי אפילו ללכת לארוחת צהריים.זה נורמלי.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Snickers3192
2017-06-01 12:55:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים חברה פשוט תזרוק ברווזונים לסוף העמוק כדי ללמד אותם איך לשחות, אלה ששוחים שורדים, כאלה שלא מצליחים, אתה יודע מה קורה. אמנם אני לא בהכרח אוהב את האסטרטגיה הזו, אבל אני יכול להבין נסיבות לגיטימיות שמובילות לכך. ראשית זכור 30 דולר לשעה, בעוד עדיין כסף, הכל יחסי, ותוכל לשקול ש -30 דולר אליהם עשויים להיות כמו 30 סנט עבורך.

זה יכול לקרות אם חברה עובדת יתר על המידה. ואין לו זמן להשקיע באנשים, אבל יש להם תאריך יעד שכבר חלף וכל המשאבים מוקדשים ישירות לעמידה במועד האחרון שאינו מהיר ככל האפשר. סיבה נוספת היא שאם לחברה מספר נמוך של ציונים הם עשויים שלא יראו טעם להשקיע זמן ביצירת תוכנית אינדוקציה כמו גם הכשרה.

אם זה דבר שחשוב לך מאוד אז אתה צריך לשוחח עם המפקח שלך על הציפיות שלך להכשרה והדרכה או להעדיף את זה כשאתה מחפש חברה. זה דבר טוב אם אתה מוצא עבודה כזו שאתה לא באמת אוהב אבל מגלה שההכשרה חשובה לך מאוד עבור עבודתך, אז תוכל להתחיל למצוא הכשרה בעבודה שלך, או אולי מחוץ לתפקיד שלך עם קורסים מקוונים או מפגשים וכו '.

כמתמחה למרות שאתה בתחתית, ומנקודת מבט של מנהל אתה מעדיף לתת לבחור להרוויח 30 דולר לשעה את הפרויקט שיש בו סיכון גבוה לא ללכת לאן לא צריך הרבה מיומנות. אבל מהפרוספקטיבי שלך זה פרויקט גרוע להיות בו. אני ממליץ לך לברר מהי העסקה בחברה שלך, לחשוב על הסיבות שעשויות להיות לעבודה איתך באופן שהם עושים, ברגע שתבין אותם הכל יהיה הגיוני, אג'נדות הלמידה שלה פשוט, פוליטיקה, מוזמנים מקום העבודה וכו 'חחח.

Daxxor
2017-06-01 14:23:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עומד לסיים מחר את ההתמחות שלי (ללא תשלום) בחברת דולרים מרובי מיליארד דולר ואני מרגיש שאתה באותה סירה כמוני בהתחלה. השבועיים הראשונים בדרך כלל קצת מוזרים. לרוב הכל קשור לקרוא תיעוד כדי להבין היטב את הפרויקט שאתה נמצא בו (ברגע שאתה מסיים בפרויקט) ואת החברה עצמה.

בכל הנוגע לחונכות, זה באמת תלוי מחברה לחברה ופרויקט לפרויקט. המנטור שלי למשל סיפק לי רק משימות ותשובות לשאלתי. אך שוב, מה עליו לעשות יותר? המדריכים שלך ככל הנראה יהיו מובילי פרויקטים או מובילי צוות.

בקשת המנטור שלך לעשות דברים או מה שאתה צריך לעשות זה אחד הדברים שאתה לומד מההתמחות שלך. להיות אסרטיבי מספיק ולקחת יוזמה להמשיך ולבקש עבודה. כשהם יתעצבנו הם יגידו לך, אבל אני בספק ספק שהם יתעצבנו.

בשתי הפסקאות הקודמות, אל תדאגי, בסופו של דבר תמצא את הדרך שעליך לעבור. .

עכשיו, לשאלותיך.

מה אני צפוי לעשות ולהבין לבד

הגעה לדעת מה אתה צפוי לעשות יכול להיות ידוע רק דרך לשאול, לשאול ולשאול. אתה מתמחה עם יומיים, אף אחד לא מצפה ממך פתאום להתחיל לעשות משהו בלי לשאול מישהו.

כשאתה מקבל את המשימה, להבין בעצמך זה אתגר שאתה צריך לקבל, למצוא פתרונות לבעיות הוא אחד הדברים המרכזיים שלומדים בהתמחות. כשמדובר בזה, לשאול קשישים עדיף לחפש פיתרון למשך 5 שעות.

האם פרויקטים של מתמחים מבודדים מהפעילות / היעדים האמיתיים של החברה?

החל מהקולג 'שלנו, רוב המתמחים עושים את ההתמחות שלהם בארצם בפרויקט נפרד. אני, לעומת זאת, נסעתי לחו"ל וסיימתי בפרויקט אמיתי. זה לדעתי טוב יותר ללמוד את זרימת העבודה והאווירה בסביבה מקצועית אמיתית. בהתחשב בכך שאתה עדיין לא יודע מה עליך לעשות, אני מניח שהמכללה שלך לא נתנה לך משימה לעשות במהלך ההתמחות, אז כנראה שתעבוד באחד הפרויקטים שלהם ובפעולות / יעדים אמיתיים. אני מקווה שתזכה לפגוש את הלקוחות, להצטרף לפגישות וכו '.

ההתחלה היא תמיד מעט מעורפלת, ובדרך כלל מתמחים אינם בראש סדר העדיפויות. עם זאת, כל עוד אתה מגלה יוזמה, לא תהיה לך עבודה. אם כן, עיין בטכנולוגיות / מושגים שהפרויקט / החברה מתמקדים בהם.

מסקנה: שאלת המפתח היא

בהצלחה במהלך ההתמחות שלך!

lambshaanxy
2017-06-01 09:57:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קודם כל, אתה רק יומיים! זה רגיל בשבועות הראשונים להיות טשטוש של אוריינטציה, ז'רגון, פגישות פרוייקט שכולם חוץ ממך נראים יודעים מה קורה, וכו '. תסתדר שם, תנשך את הפיל בכל פעם וזה ישתפר.

למה בדיוק אני צריך לצפות מהתמחות טכנולוגית?

אתה צריך לצפות לחשיפה מסוימת לאיך העולם עובד. הנקודה העיקרית בהתמחות היא שזו ראיון עבודה ממושך הן עבורכם והן עבור החברה: החברה תחליט אם הם רוצים שתעבדו שם בעתיד, ואם התשובה היא " כן ", אתה יכול להחליט אם אתה רוצה לעבוד שם.

האם פרויקטים מתמחים מבודדים מהפעילות / היעדים האמיתיים של החברה?

"מבודד" היא מילה חזקה, אך כן, בחברות רבות, פרויקטים הניתנים למתמחים הם נדרשים לא להיות קריטיים למשימה.

"להתנדב לעשות כל שביכולתי כדי להיות חבר יקר בחברה זו"

כן, יש חברות שכאלה. ( Valve לוקח את זה לקיצוניות.) וב כל חברה לא מזל"טים העובדים עושים את מה שאומרים להם שהם מתוגמלים, אלא האנשים המונעים על עצמם שמבינים בעצמם מה עליהם לעשות כדי למקסם את השפעתם.

כמתמחה שעדיין לא הוקצה לו פרויקט, יש לך כעת הזדמנות פז להתאמן זה בסביבה נמוכה! שוחח עם המנהל שלך ועמיתים לעבודה שלך, מצא את הדברים הקטנים והמנודדים שהם רוצים לתקן אך לא מצליחים כי זה לא נמצא בערימת העדיפות שלהם ותקן אותם. בהתחלה זה יהיה איטי ותצטרך לשאול הרבה שאלות, אבל בדרך כלל אנשים ישמחו לעזור כי העבודה שלך תעזור להם. ככל שתעשה את עצמך מועיל ותראה את כישוריך, אנשים יבטחו בך ותקבל דברים גדולים יותר לעבוד עליהם.

התפקיד הקודם שלי בחברה היה שבוע חלק הרבה יותר, אבל זו הייתה עבודה שחוזרת על עצמה.המפקח לקח אותי לחדר ישיבות ושרטט את המשימות וטכניקות ההחלטה שאני צריך ליישם ביום אחד והתחלתי לעבוד בעבודה קצרה ביום הראשון שלי.כאן, זה היה אוריינטציה של יום אחד וכמה שעות של ישיבה וניסיון להבין את מדיניות החברה, המשאבים, הפורטלים וכו '. למחרת היה רק הקמת סביבה.אז בהחלט הלך הרבה יותר לאט וללא פיקוח מעשי


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...