שְׁאֵלָה:
אני האדם הרעיל בצוות. איך אני ניגש למנהל שלי?
user34830
2019-03-17 05:33:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עובד בצוות הנדסי תוכנה בינוני. בדרך כלל לא הייתי אדם טוב לעבוד איתו לאחרונה, היה משוב מחברי הצוות כמשוב שמופנה כלפי הצוות, אך ברור שהוא מתייחס להתנהגויות הספציפיות שלי. יש מתח וחיכוכים מובהקים שמשפיעים על הקבוצה.

Google עבור מהנדס תוכנה בכיר רעיל, יש לי כמה מהתכונות האלה (קידוד קאובוי, אגואיסטי, מודאג יתר על המידה מאופטימיזציה מוקדמת, אגרסיבי פסיבי, מזלזל, מתעלם ממוסכמי קידוד, נימוסי בקשה למשוך רע, מתלונן, אני קח את זה באופן אישי הפתרונות וההצעות שלי לא משמשים וכו ').

אני לא כזה כל הזמן (בעיות בריאות הנפש תורמות אבל אני עובד על זה). עם זאת, זה דפוס כללי מבחינתי (פוטרתי קודם). ככל שהתבגרתי, אני בדרך כלל מודע יותר לעצמי, בסופו של דבר אני מבין שאני מקור הנושאים, ומנסה לתקן, להתנצל ולהתייחס למשוב. אני מאוד בכיר בצד הטכני, ולעיתים הוא בעל ביצועים גבוהים. חסרות לי הרבה כישורים רכים שהיית מצפה שמישהו עם תואר בכיר יהיה.

עדיין לא פנה אלי המנהל שלי, אבל הכתובת על הקיר. אני מטפל ישירות בבעיות ספציפיות עם עמיתים לעבודה ומתנצל על התנהגות ספציפית. אני רוצה להתאמץ לשמוע ולהתייחס למשוב של עמיתי לעבודה ישירות לפני שאערב את המנהל שלי.

עם זאת, אני לא ממש בטוח כיצד לפנות למנהל שלי. באופן כללי הוא מאוד נטול ידיים כך שהוא אולי לא מודע לחלוטין למה שקורה.

בשלב זה, אני מעדיף להיות יוזם אבל אני לא יודע איזו אחריות יש גש למנהל שלי ואמר "היי אני עובד גרוע שמשפיע לרעה על הצוות." אני בדרך כלל אוהב את המקום שבו אני עובד, ואני מקבל פיצוי טוב ויש לי פרויקטים מעניינים לעבוד עליהם, אני גם רוצה לא לפטר אותי, אבל סביר להניח שגם המוניטין שלי נפגע.

אתה יכול לספר לנו אילו תכונות אתה מראה ספציפית?תוצאות Google שלנו עשויות לעלות אחרת משלך, ואני בספק אם הרשימה כולה חלה עליך.אבל עבודה טובה להודות שאתה הבעיה.
כאשר אתה אומר שיש לך "בעיות נפשיות" שאתה עובד עליהן, האם זה מרמז שאתה עובד עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש?אם לא, זה עשוי להועיל במיוחד אם אותו איש מקצוע יכול לעזור לך לזהות דרכים למנוע / להפריע להתנהגות רעה.כנראה שעדיף לך אם השיחה עם הבוס כוללת דברים כמו "טיפול התנהגותי קוגניטיבי שאני עובר גורם לי לעשות x כאשר y קורה שהשפיעו בצורה טובה" ולא "אני עובד על זה"
ברכות על תפיסתך והודאתן בבעיות, ועל הניסיון לבצע תיקונים.זה צעד ענק.
מוערך כי נדרש הרבה אומץ כדי לזהות זאת ולבקש עזרה.כמו כן, יש כנראה הרבה אם אנשים נאבקים עם זה.
האם יש למעסיק שלך איזשהו הגדרת יעדים רשמית או תהליך פיתוח מקצועי?
כהערה צדדית, זו לא ממש תשובה לשאלה המקורית (ולכן אני מוסיף אותה כהערה), אך ככל הנראה ניתן לשפר הרבה כאלה על ידי לקיחת שיעור לניהול כעסים או קריאת ספרים אוחוברות עבודה בנושא.
להבין שאתה הבעיה הוא שלב חיוני להבין כיצד לשנות זאת.מזל טוב!בהצלחה!
אם יש סיבה פיזיולוגית לחוסר מיומנויות רכות (כמו להיות בספקטרום האוטיסטי) אולי כדאי להוסיף לשאלה, מכיוון שזה חשוב מאוד לעזור לצד החברתי של הבעיה שאתה מתאר כאן.
@dwizum, "הגדרת יעדים" ו"התפתחות מקצועית "בתיאום ארגוני / משאבי אנוש הם חלשים ובעיקר לא יעילים לדברים שהם באמת נועדו לעשות: לעזור לארגון לפגוש KPI עסקי מפוברק.לצורך טיפול בבעיות אישיות, מורל ורעילות, הם חסרי תועלת לחלוטין.ה- OP כבר עשה צעד אמיץ קדימה עם מודעות עצמית.הדבר הבא הוא לבנות מערכות יחסים אנושיות ואמינות עם עמיתים לעבודה ומנהל.זה דברים קשים ואיזה תהליך "מטרה" המופנה על ידי משאבי אנוש פשוט לא הולך לקצץ אותו.המנהל צריך להגביר גם את משחק האנשים שלו.
שֵׁשׁ תשובות:
Dave Gremlin
2019-03-17 15:21:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נשמע שאתה מזהה את הבעיות בהתנהגותך אך אינך יכול לעצור את עצמך באותה עת, למשל אתה יודע שאתה מתעלם ממוסכמת קידוד אך עשה זאת בכל מקרה. מה שאתה יכול לעשות זה להיפתח לצוות שלך, להתנצל ולבקש ממנו לתת לך תשומות כגון ביקורות מוקדמות ובלתי פורמליות.

בכל הנוגע לפאסיבי-אגרסיבי, מזלזל וכו ', ברור שזה משהו שאתה מתחרט עליו לאחר מעשה. עליכם להגיע לתפיסת הפרספקטיבה המאוחרת יותר בזמן שהיא מתרחשת. עמיתיכם לעבודה יכולים לעזור כאן מכיוון שהם אלה שמרביצים מכות. תן להם אישור לעצור אותך, לומר "אתה עושה את הדבר הזה" ולעבוד על לחזור אחורה כשהם אומרים את זה.

עדיין לא הייתי מתקרב עם המנהל שלך, אלא מבהיר לכולם שאתה מודע לבעיה ומנסה לפתור אותה. לבקש עזרה זה דבר טוב וסביר יותר שיביא אותם לצד שלך

+ מיליון עבור זיהוי זה בעצמך! רוב האנשים לא אוהבים להתמודד עם דברים מסוג זה ומעדיפים הכחשה על פני מודעות עצמית

תשובה טובה.הייתי מוסיף להתחיל בצעדים של התינוק, אולי מדבר ראשון ב -1 ל -1 עם אנשים שאתה מרגיש קל יותר ומבקש עזרה כמו שהציע @Dave.כדי להימנע מלהיות המום, אולי שאל אותם איזה דבר אחד הם רוצים שתשנה ואז שאל את ההתנהגות שהם מעדיפים.וכפי שדייב אמר, +1 מיליון בשבילך.
ביקורת עמיתים של קוד הבוקרים עשויה להיות דרך יעילה מאוד לעצור אותו מוקדם.
Gregory Currie
2019-03-17 14:25:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שזה נהדר שאתה עולה על הרגל הקדמית כאן.

באופן אישי, אני אמנע מלהעלות את זה עם ההנהלה אלא אם כן עשית משהו גדול שיעבור את הרדאר שלהם. במקרים אלה, בדרך כלל עדיף שהם ישמעו זאת ממך תחילה. אבל אם הדברים לא החמירו לאחרונה, לא הייתי טורח.

עם זאת, אם אכן אבחנתם בעיות בריאות הנפש ואתם סומכים על המנהל שלכם, זה דבר שתוכלו להעלות איתם, אם אתה חושב שאתה זקוק לתמיכה שלהם.

לחברות מסוימות יש גם תוכניות לסיוע לעובדים, המנוהלות באמצעות מחלקת משאבי אנוש, ולא באמצעות זרם הדיווח שלך. תוכניות אלה לעיתים קרובות חסויות עד כדי כך שלפעמים החברה אפילו לא יודעת שאתה משתמש בהן. לעתים קרובות יכולות להיות להם תוכניות שיסייעו לאנשים הזקוקים לסיוע בהתגברות על בעיות התנהגות מסוימות.

החדשות הטובות הן שאתה לא בדיוק ייחודי. יש הרבה אנשים מבריקים שקצת חסרים בצד החברתי. העובדה שאתה מקבל שכר טוב, קיבלת עבודה מעניינת וככל הנראה מכובדים על עבודתך פירושה שהחברה לא מתכוונת לעסוק בך בשלב הראשון של מה שתסווג כהתנהגות רעילה.

אני חושב ש להמשיך, זה יהיה קל וקל יותר עבורך. אתה בטח מרגיש קצת מתח בגלל זה, מה שמגביר כנראה את בעיות בריאות הנפש שלך.

אני בטוח שעמיתים לעבודה שלך יבחינו בשיפורים בהתנהגות, ומוערכים עליהם. גם אם הם לא אומרים לך כלום על זה.

בהצלחה.

עבור כל אחד, התייחס ברצינות להערה על תוכניות סיוע לעובדים כדרך לקבל ייעוץ.אם אתה נמצא בחברה תחרותית בארה"ב אתה אמור להיות מסוגל לקבל 10-25 מפגשים שנתיים, בחינם.הם בדרך כלל מכוונים מטרה ובאמת ינסו להבטיח התקדמות קדימה.
Kilisi
2019-03-17 07:13:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם סוגיות חברתיות וחוסר יכולת להשתלב בשקט בצוות ובכל זאת לעשות טוב היא ללכת לעסקים בעצמך. עסקים מצליחים רבים מנוהלים על ידי אנשים כמוך.

בהנחה שיש לך את הביטחון העצמי ביכולת שלך לייצר אתה לא באמת צריך להמשיך. לפעמים זה יותר עניין של בעיות עם דמויות סמכות המגיעות לכל השאר. ברגע שאתה איש הסמכות ואתה מקבל את ההחלטות הקריטיות הקונפליקטים באישיות הופכים לחשיבות פחותה.

Lukali
2019-03-20 16:32:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה טוב להכיר בתקלה בעצמך, אבל להקל על עצמך כל הזמן לא יעזור לך. אתה אומר שאתה נהנה מהעבודה בגלל הפרויקטים הזמינים וכן הלאה - אבל הבעיה שנראה שיש לך היא האנשים.

לא כמו שבאנשים הם רעים, אלא יותר כמו שאתה לא מרגיש את הקשר הנדרש כדי לטפל בהם בצורה חיובית יותר. זה כנראה גם פוגע בגאווה שלך להתנצל, ולהתייחס כל הזמן להתנהגויות קודמות. זה לא ממש עוזר למורל שלך, וסביר להניח שאתה מרגיש מאולץ על עמיתים לעבודה שלך, בדיוק כמו שאתה בטח מרגיש מאולץ לגבי זה אבל פשוט לא יודע איך להתמודד עם זה.

הייתי אומר שאתה צריך לערער על תפיסתך את האנשים שאתה עובד איתם. נסו לא לראות אותם רק כעמיתים, או אדם זה שעשה זאת וזה הרגיז אותי. נסה להוביל שיחות מזדמנות בזמן פנוי כדי לברר מידע נוסף עליהם, כך שלא רק תראה את כישלונם לספק לך משהו, או אי יישום של הצעותיך. הרבה יותר קשה לנהוג בצורה שלילית כלפי אדם שאתה מכיר טוב, ואז למישהו אתה מחשיב כזר, מה שאומר שאתה פחות סביר שתנהג בצורה חסרת תקדים.

הייתי אומר גם שההתנהגות שלך עשויה לנבוע מכך שאתה מרגיש נלהב מהעבודה שלך, אז מה שעשוי לעזור זה אם יש לך דברים אחרים להתמקד בהם ולהוציא אותך מאזור העבודה שלך. נסה להתעניין במשהו אחר - או אם אתה מתכנת גם לאחר העבודה אתה יכול לנסות לשים את המיקוד שלך על הפרויקט שלך.

אני חושב שהוצאת הראש מהעבודה והבאתו למערכות יחסים ותחומי עניין עשויה לעזור לך להוציא את עצמך מאותה סיטואציה מתסכלת.

Thorbjørn Ravn Andersen
2019-07-13 20:00:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבין היטב שאתה נרתע מלהעלות את זה עם ההנהלה וכי האופן שבו זה מוצג הוא חשוב באופן שהוא נתפס. דעתי היא שלמרות שאתה חושב שזה נושא אישי, עבור החברה זו בעיה ב צוות .

הייתי שם מציע לך לא לעשות חריג מאמץ אלא לבדוק את מנגנון ההערכה הקיים של הצוות שלך. הצוות שלך כנראה צריך לעשות דוחות או מצגות בעל פה וכו '. זה יכול לכלול משהו בסגנון "זיהינו את הסיבות הבסיסיות לביצועים הנמוכים שלנו X חודשים, והתחלנו לטפל בהן."

זה אומר באופן טבעי שאתה דן ביסודיות עם הצוות שלך וכולכם מסכימים כיצד לעשות זאת.

בנוגע לאיכות הקוד, בדוק את ביקורת העמיתים (שהכי פשוט עם גרסאות השליטה הגרסא המודרניות ביותר קל להתחיל איתן). Github הוא מקום טוב להתחיל בו, ואם אתה לא יכול ללכת לשם, בדוק שיש התקנה פנימית פשוטה. כדי שזה יעבוד זה - שוב - חייב להיות מאמץ צוותי.

Ryan Killian
2019-03-20 01:06:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מתכוון להביא זאת להנהלה, וזה רעיון רע, הייתי מציע לקבוע כמה ראיונות כי תחליף עבודה במוקדם או במאוחר. העובדה היא שלא כל מה שרשמת כ"רעיל "הוא למעשה רעיל או אפילו שלילי. חלקם הם סימנים של מפתח נלהב, משהו שהתעשייה יכולה להשתמש בו יותר. מבלי לראות ממש את הקוד שלך, אני לא יכול לדעת אם אתה זכאי לדחוף לאחור. בלי קשר, ההנהלה תעבור את הדרך הקלה, כמו שהיא תמיד עושה, ותאשים אותך.

גילוי מלא, אני מסתכל ומדבר על זה מניסיון אישי. עבדתי עם כמה "מפתחים" בינוני ודקים, שכנראה יזנקו מההזדמנות לקרוא לי רעילים. כאשר אתה מייצר תפוקה טובה יותר, סוגים אלה יעשו הכל כדי למשוך אותך מטה. הם יגרמו ל"סטנדרט "שהם לא עוקבים אחריהם, יעמיסו עליכם עבודה עמוסה," ישכחו "לשלב אתכם בפגישות, כלבות עליכם מאחורי הגב, כל מה שנדרש כדי לנטרל את מה שהם רואים כאיום. אם העבודה שלך איכותית, אינך צריך להשלים עם אנשים כאלה או עם סוג הארגון שמאפשר להם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...