שְׁאֵלָה:
פעלים בקורות החיים של מפתח
AfterWorkGuinness
2014-05-13 17:19:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מפתח בכיר וקורות החיים שלי מלאים ב"עיצוב מעוצב "," סרגל מעוצב ומיושם "או" מעוצב ומפותח qux ", ונשמע די משעמם.

מה עדיף דרך לתאר את עבודות הפיתוח מבלי להיות כל כך חוזרות? (על ידי תוכנן אני מתייחס לתכנון של רכיב קטן שאינו מגדיר את הארכיטקטורה של מערכת או של רכיב גדול; אני משתמש במילה architected לשם כך)

I קראתי אינספור פעמים כדי לכלול בקורות החיים שלי כמה דולרים הפרויקטים שלי חסכו לארגון או כמה שעות, אבל אין לי את המידע הזה או שום ניחוש מרחוק לגביו.

תודה

לאחר שנדרשתי לעיין בקורות חיים של לא מעט מועמדים בתקופתי, אני חייב לומר, מעולם לא הייתה לי בעיה עם פעלים חוזרים. זה נשמע כאילו אתה לוקח קו ברור ברור המבדיל בין מעוצב / אדריכל / מיושם / וכו '. היצמד לקו הזה. אין צורך לפרוץ את התזאורוס, imho.
האם אתה מקבל איזשהו משוב על כך שקורות החיים שלך משעממים ו / או לא מציגים את עבודתך בצורה מספקת? כמנהל שכיר של מפתחים, חזרה מדויקת לא מטרידה אותי. אם _הגדרת_ על אחת מהקבוצות, הוסף זאת בנקודות התבליט שלך. אין צורך להתלהב.
לעצב, לפתח, ליישם, ליצור, לתחזק, לבנות, לגדול, לבנות, לפברק .. יש הרבה וריאציות של הפועל. הבעיה יכולה להיות שאתה רק * רושם * את מה שעשית - פעל זה, פעל זה. נסה להסביר את ** ההשפעה ** של העבודה שביצעת. "עיצבנו והטמיעו X חדש שהביא לעלייה של% Y בסינרגיה ולחיסכון בעלויות של Z $". התמקדו בהישגים. אולי X% מה- Y בגלל קוד מחדש. הכל, באמת.
מעולם לא הבנתי את הטעם לכלול "השפעה". האם מפתח שתיקן שגיאת הקלדה, שיכולה להיות לה השלכות משפטיות במיליונים, איכשהו יותר כשיר מאשר מפתח שפיתח רכיב קשה מרכזי במערכת כלשהי שאי אפשר לכמת בקלות מבחינת רווח ישיר? התפקיד שלך, כמפתח, הוא לא לקצץ בעלויות החברה, אלא לבנות מוצר לפי הוראות ההנהלה. אם זה חוסך כסף, וכמה זה חוסך זה לא האחריות / העבודה שלך.
@Raystafarian: לתפקידי IT אני לא מסכים. העניין של קורות החיים הוא להבליט את הכישורים והידע שלך. בטוח, איש מכירות מוטב שיגיד שהם סגרו עסקאות X $ לתקופת זמן נתונה. עם זאת, בדרך כלל למתכנת לא יהיה מושג מה הייתה השפעתם. מבחינתם החלקים החשובים הם אילו כלים עבדו איתם ומה עשו איתם.
@Raystafarian: אני מאמין שזה שונה. אתה מצהיר ש"השפעה "חשובה ואילו אני קובע שההשפעה היא נושא לוואי שאינו קשור למה שהאדם יכול לעשות. אולי אתה המתכנת הגרוע ביותר בעולם, אבל אם במקרה אמרו לך להחליף שגיאת הקלדה שחוסכת לחברה מיליונים, איך זה הופך אותך לנחשק יותר ממישהו שנמצא בראש המשחק שלהם אבל היה לו מזל רע להיות במספר פרויקטים שבוטלו?
תודה על כל התשובות, אני אשאיר את זה פתוח עוד יום לפני שאבחר בתשובה. אשמח לכלול כיצד עבודתי חסכה $ x או הפכה למשהו x% ליעיל יותר, אך אין לי את המידע הזה, רוב אם לא כל עבודתי מיישמת דרישות רגולטוריות חדשות ולפני, בתור Jr dev יותר, זה היה שיפורים קלים
@AfterWorkGuinness לפחות אתה יודע שהחברה עמדה בתקנות חדשות. שווה להזכיר. במיוחד אם הם קבעו מועד נכון או נמנעו מקנסות, דבר כזה. יתכן שאתה לא מכיר x% אבל אתה יודע ** מדוע ** הפרויקט בוצע. שתף את המידע הזה.
@KateGregory זו נקודה נהדרת, אני אעשה את זה
ארבע תשובות:
Kate Gregory
2014-05-13 21:53:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מפתח בכיר, בדרך כלל מצפה ממך לדעת מדוע התוכנה שאתה מייצר חשובה. אז אמנם אין שום דבר רע עם:

עיצבה, עברה אדריכלות והטמעה את מערכת החלפת Foo, והובילה את צוות FRS של 5. טכנולוגיות: [רשימת מילים]. p>

אולי יותר כיף לקרוא:

הוביל את היוזמה להחליף את מערכת Foo המזדקנת בגרסת [מילות מפתח טכניות] ש [צמצמה תפנית, הצילה 20 % מעלויות העבודה, פתחו שווקים חדשים, הכפילו את מכירותנו]. הצוות שלי בן 5 הצטרף אלי ליישום המערכת שתכננתי.

הייתי מעדיף לקרוא שהובלת, החלפת, הכנסת, שינית, הפכת וכו 'מכפי שאתה מעוצב, אדריכלי, מקודד. כבכיר, כלומר. אני מגניב עם בינוניים המשתמשים בפעלים פחותים.

בשבוע שעבר סקרתי קורות חיים שחזרו עליהם מאוד. כל פרויקט הסתיים ב"תועלת הפרויקט הזה שופרה X עבור הלקוח שלי. " רק X השתנה. זה לא היה שימוש טוב במרחב. אם אתה לא עושה את זה, אבל אתה פשוט משתמש באותם פעלים כל הזמן, אל תדאג.

NotMe
2014-05-13 22:45:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמנהל שכירות, זה מה שאני רוצה לראות: * שים לב שאני לוקח את הדוגמה של @ איימי וגוזר אותה עד היסודות.

מהנדס תוכנה יאן 2012 - ינואר 2014 בחברת תוכנה Acme

אחריות:

  • Windows WorkFlow Foundation (WWF) מנוצל ו- C # לבניית זרימת מוצרים
  • עבד עם צוות ליישום לקוח הפונה לאתר הזמנת מוצרים
  • יזם והוביל את אימוץ Typescript
  • אימן עובדים חדשים על תקני קוד
  • סייע פריסת תוכניות בדיקה לבדיקת רגרסיה

כלים:
- Visual Studio 2012, ASP.Net, C #, Javascript, typescript, חתרנות

זה לנקודה תוך מתן רשימת מילות המפתח הדרושות שתיבדק ותתעלם מקיר הטקסט שאיש אף פעם לא באמת קורא. זה גם נוטה לחסוך מקום מכיוון שאני לעולם לא רוצה לראות קורות חיים של 8 עמודים. אתה רוצה לספק מספיק מידע כדי לגרום להם להתעניין תוך השארת החלק הארי של זה לראיון. הערה אחרונה: לא הצלחתי להבין כיצד להיפטר מהריווח הכפול הזה ..

Amy Patterson
2014-05-13 21:37:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר מגייסים ומנהלי משאבי אנוש מתעדים קורות חיים הם שמים לב למרק האלף-בית כדי לוודא שיש לך את הכישורים הדרושים לתפקיד. נראה שמנהלי העסקה רק גולשים עליהם כדי לראות עם מה עבדת בעבר ואז מבקשים ממך פרטים מדויקים יותר בהמשך. צריך לשמור על קורות חיים נקיים ולעניין. אני מנסה לשמור על הכלים והמסגרות בהן השתמשתי מחוץ לרשימת האחריות שלי. זה עוזר לשמור על דברים פשוטים. הנה דוגמה לאופן בו אני מבנה דברים:

מהנדס תוכנה ינואר 2012 - ינואר 2014 בחברת תוכנת Acme

תוכנת Acme היא חברה שיוצרת את תוכנה השולטת בכל המכונות המשמשות ליצירת הסדנים הנפלאים המשמשים את מר זאב הערבות. הייתי מפתח בצוות קטן שעבד על יישום פנימי לבניית זרימת המוצרים שלהם. הייתי גם בצוות ששכתב את האתר החיצוני המשמש להזמנת המוצרים שלהם. הצוות שלנו השתמש בשיטות פיתוח Agile כמו גם ב- .NET 4.5, C #, javascript, typescript, SQL, SubVersion וכלים שונים אחרים.

אחריות:

  • יזם והוביל אימוץ Typescript באפליקציה
  • עובדים חדשים שהוכשרו בקבוצות ובנוהלי קוד קוד
  • עזרו בפריסת תוכניות הבדיקה לבדיקת רגרסיה ווידג'ט שחסך למשתמשים כמויות גדולות של זמן בעת ​​מילוי הזמנות
היי איימי, את אומרת שתמנעי מלהישמע חוזר על ידי התמקדות ביעדים במקום בטכנולוגיות? האם אכפת לך להוסיף פסקה מהירה לסיכום נקודות המפתח העונות על השאלה? תודה.
Xavier J
2014-05-13 23:36:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה משהו חשוב שעליך להיות בקורות החיים שמונע מקורות החיים שלך להישמע משעמם וחוזר על עצמו. זהו שילוב של כל פעלים מילות המפתח יחד עם סיכום טוב על איך המאמצים שלך יעילים . מה זה אומר? כל אחד יכול לשים מילות מפתח בקורות חיים; בין אם הם האמת בפועל ובין אם לא זה סיפור אחר. אך לאחר מכן, לאחר מילות המפתח, מדד האפקטיביות מעניק למעסיק פוטנציאלי תובנה כלשהי על הערכים שלך הרבה מאוד אנשים מפספסים את ההזדמנות הזו לחלוק את עצמם בקורות חיים. למה אני מתכוון?

הנה דוגמה. כתיבת "המאמצים שלי הניבה חיסכון של 40% בעלויות" מראה, בבירור , שאתה מבין שאחת המטרות של עסק מצליח היא לקצץ בעלויות. עכשיו, מר (או גב '?) מפתח בכיר, צא מחוץ לראש שלך לשנייה בלבד. זה יכול להיות מדהים למדי להאמין, אבל יש אנשים שבכלל לא מבינים את העובדה ששיתפתי זה עתה (על קיצוץ בעלויות). יש להם NO CLUE . אז מתן אמצעי כזה בקורות החיים אומר למעסיק הפוטנציאלי, "היי! אני מקבל את זה!" הרבה קורות חיים אחרים שהמנהל קורא חסרים מידע זה, כלומר (א) אחרים אינם מבינים שמדידה היא קריטית או (ב) הם מבינים שמדידה היא קריטית, אך אינם מצליחים לראות סיבה מדוע המנהל צריך לדעת, נכון מלפנים, שהם מבינים.

פעולה זו תביא קדימות קדימה שלך על ידי התמקדות בתוצאות תוך כדי שלא תחזור על עצמך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...