שְׁאֵלָה:
ראיון עבודה מוזר - מה הם באמת חיפשו?
zipzit
2020-02-25 14:29:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה היה ראיון העבודה הכי מוזר שהיה לי. התראיינתי לתפקיד כמהנדס במפעל לייצור צמיגים בארה"ב. הראיון התחיל בצורה רגילה למדי, ואז המראיין אומר "אנא עקוב אחרי". כולי לבוש בחליפה ועניבה. הוא מכניס אותי למרתף הבניין שבו היו שמונה עצים גדולים בגודל 10x10 ", כל אחד מהם אולי מטר או שבעה מטרים. היו שם עוד שני משקיפים. הוא הושיט לי לוח גזירה ואמר שאתה צריך לפקח על בניית הקוביה הזו. מבנה, תוך שימוש בשני העובדים האלה.

בלוח הלוח היה רישום עם מבנה נראה בערך כך ... (ברור בלי דגמי בגדי הים והגגון הצהוב ...) כל עץ היה מטר או מטר. ארוכות. הם נחרצו בקצוות ונקדחו לסיכות נעילה גדולות ממתכת. סיכות נכללו.

Timber Structure.

המטרה המוצהרת של התרגיל היה להשלים את המבנה בזמן מהיר ככל האפשר, תוך שהוא עדיין בטוח. הוא נותן לי כפפות וכובעים קשים. התחלנו לתוכו, והבנתי שזו באמת עבודה של שלושה אנשים. קפצתי לתפוס העץ הרים אותו מעל ראשי והניח אותו למקומו. הדברים הכלביים במשקל 60 או 70 ק"ג כל אחד. את כל שאר הקורות ניתן היה להרכיב מראש ואז נטה מהקרקע, אך לא את שני האחרונים, לפחות לא שיכולתי להבין. נו טוב.

כן ביקשתי עצה, הם בהחלט שתקו. יכולנו לבנות את הדבר בקלות במהופך, אבל מדריך הלוח הראה אותו בצד ימין כלפי מעלה. חשבתי על שיטות בנייה חלופיות (כלומר להישען צד אחד על הקיר, וזה היה מקרב אותנו לסיום, אבל זה עדיין קצת לא בטוח ... שים לב, אני יוצא מהצבא שבו הגיעה המשימה זה עשה, ולקחתי את הסיכון (המרוחק), לא אף אחד אחר ... ידעתי שאני יכול ללחוץ על 70 ק"ג בקלות ... אפילו כשהוא לובש חליפה.

כפי שמתברר שעזבתי את מהנדסי הקרב של צבא ארה"ב, אז הייתה לי היכרות רבה עם חלק מהדברים האלה. בשום זמן לא העמידתי אף אחד משני המתנדבים אפילו בסיכון מרחוק. ולא היה לי ברור אם הם רוצים שאנשים "בשכר" ילכלכו את ידיהם כשצריך. זה לא היה כוח עבודה של האיגוד. באותה תקופה חשבתי שזה חלק מהמבחן. הייתי לגמרי במצב "תסתיים".

בנינו את הדבר במהירות, אבל לא קיבלתי את הצעת העבודה. אין לי מושג מה הם באמת חיפשו. זה היה ראיון מאוד מוזר. (מסתבר שאני חושב שהתמזל מזלי שלא עבדתי שם ... באותו מפעל היו פיטורים מאסיביים כעבור שנה ... אה ... הענבים היו כנראה חמצמצים?)

שאלותי:

 • מישהו ראה אי פעם תרגיל דומה בראיון עבודה?
 • אילו כישורים ותכונות הם המראיינים באמת מחפשים?
 • האם יש דרך טובה יותר להתייחס / להתכונן לראיון כל כך מוזר?
 • איך מצליחים?
אתה מבקש מאיתנו לקרוא את דעתו של מראיין איתו נפגשת _ לפני שנה_?בעיה מעניינת, אבל באמת: מי יודע מה חיפש?
"טריק מוזר אחד"?מצבי ראיונות לא סדירים הם בדרך כלל דגל אדום.באופן אישי, וזה רק אני, הייתי שואל מה הקשר בין התרגיל לתפקיד אליו הגשתי מועמדות.אם לא הוצג שום הסבר סביר אז הייתי מתרץ ועוזב.
אפשרות אחרת יכולה להיות שהם רצו לראות אם מפקח מסוגל לקפוץ ולעזור במידת הצורך, או אם המפקח קורא לאדם שלישי להגיע וגורם לעיכוב, רק שלא צריך להניח את הלוח.לא לקבל את העבודה לא בהכרח אומר שזה היה בגלל עזרה.
שֵׁשׁ תשובות:
berry120
2020-02-25 15:32:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הוא הושיט לי לוח גזירה, ואמר שאתה צריך לפקח על הבניין של מבנה הקוביות הזה, באמצעות שני העובדים האלה.

.. . ואז ...

קפצתי פנימה תפסתי את העץ הרים אותו מעל ראשי והנחתי אותו למצב.

אתה לא לעשות את מה שהתבקש.

התבקשת לפקח על בניית מבנה, אך במקום זאת קפצת פנימה ועזרת למעשה ל לבנות את המבנה.

בנוסף:

 • האם עברת את ההכשרה הרלוונטית של H&S בכדי להבטיח שהמבנה נבנה בבטחה על ידי העובדים? היו לך מספיק אנשים כדי להרים אותם בבטחה וכו '.?
 • האם בדקת שהעובדים קיבלו הכשרה רלוונטית של H&S? מצבים, תמיד הבהירו אם יש ספק ותשאלו תמיד מה הם באמת מנסים להוציא מכם כאן. הם כנראה לא נותנים שני הוטים אם אתה באמת יכול להרכיב חבורה של עץ, אז יש שם מניע סמוי איפשהו - אתה רק צריך להבין מה זה ולשחק אותו לטובתך. זה קל יותר לומר מאשר לעשות כמובן, ואני שונא ראיונות של "משחק מחשבה" (מלבד מסע כוח עבור המראיין, אני לא מבין את הטעם) - אבל למרבה הצער זו המציאות של ראיונות רבים בימינו.
זו תשובה נהדרת.כפי שמתברר שעזבתי את מהנדסי הקרב של צבא ארה"ב, אז הכרתי הרבה מהדברים האלה.בשום זמן לא העמידתי אף אחד משני המתנדבים אפילו בסיכון מרחוק.ולא היה לי ברור אם הם רוצים שאנשים "בשכר" ילכלכו את ידיהם כשצריך.זה לא היה כוח עבודה של האיגוד.באותה תקופה חשבתי שזה חלק מהמבחן.הייתי לגמרי במצב "תסתיים".
זה מזכיר לי את הבדיחה שבה חבורה של מועמדים לקצין צבא נותנת כמה גברים ואומרים להרים מוט דגל.אלה שעוברים הם אלה שאומרים "סמל, הרים מוט דגל במקום הזה".
זֶה.זו עבודה של 3 אנשים, וקיבלתם 2 אנשים.אז כדי לעשות את זה בבטחה, אתה צריך לבקש יותר אנשים, או ציוד שיעשה את מה שאתה צריך לעשות.
* ולא היה לי ברור אם הם רוצים שאנשים "בשכר" ילכלכו את ידיהם כשצריך. * @zipzit זו אחת הבעיות בראיונות מסוג "gotcha" מסוג זה.חברה אחרת שעשתה את אותה הבדיקה אולי רצתה שתעשה בדיוק את מה שעשית (לקפוץ ולעזור), בעוד שחברה אחרת אולי רק בדקה מיומנויות לפתרון בעיות.הם סירבו להבהיר כשביקשתם עצה אז זה היה תרגיל בקריאת מחשבה.
אני חושב שהתשובה הזו נכונה עם הסיבה;אבל אני גם לא חושב שזה בכלל משחק מחשבה.השאלה שהם מנסים לענות להם בראש היא "האם אתה מתחייב, והאם תדווח על נושאים כפי שתמצא אותם".ברור מאוד שלא מדווחים על המחסור בכוח אדם ומתעלמים מכל H&S נותנים להם תשובה מאוד ברורה.
אני חושב שזה עניין תקף אם אתה מתקבל לעבודה כמהנדס.מהנדסים דואגים לעשות דברים, וזה לא נדיר שמקבלים עובדים חדשים שולחן להרכבה שטוחה כמבחן בסיסי של תמציתיות, ולכן צפוי להתנדנד.אבל אם הלכת לתפקיד בכיר, או כל מה שקשור להנהלה, מבחן כיצד אתה מנהל צוות קטן עם בעיה מוגבלת היטב הוא משחק הוגן לחלוטין.
@UKMonkey אתה אומר "אל תחשוב שזה משחק מחשבה" ואז המשך לתאר משחק מחשבה.אתה אפילו אומר "התשובה במוחם היא ...".יכול להיות שהם רוצים לוודא ש ** תדווחו ** על נושאים שתמצאו מכיוון שהנושאים הם התחייבות, או שיכול להיות שהם רוצים לוודא ש ** לא ** תדווחו על בעיות שתמצאו אם הם חושביםזה גורם לך לחבות.עבדתי בשני המקומות.אז אתה רק עוזר להדגים שזה מאוד משחק מחשבה.
@UKMonkey "משחק מחשבה" הוא מונח טעון.אם אתה לא רוצה להכיר בזה, אז במקום להאשים אותי שלא יודע מהו משחק מחשבה אתה יכול להגיב ב"ההצהרות שלי מתייחסות להגדרה המילולית של המילים mind and game "או לספק הגדרה אחרת שתבחרלהשתמש.עבור אנשים רבים, משחק חשיבה הוא המקום בו מישהו מתעסק עם המוח שלך ומבקש תגובה או תוצאה שאינם מוגדרים או בלתי סבירים ושאתה יכול באופן סביר שלא לצפות שתדעי מראש.מכאן ששוקר אומר לעתים קרובות מאוחר יותר "אני פשוט מתעסק איתך" במקרים אלה הם לא מתעסקים
משחק חשיבה @UKMonkey Re: - אתה מסוגל להסיק את המסקנה עכשיו בדיעבד, אבל לא היית עושה זאת באותו זמן.הם יכולים להיות אחרי מישהו שלא עושה שום דבר מסיבות של H&S - או מישהו שעתיד להיתקע, ולא רק אנשים שעובדים עליו - או מישהו שיכיר קודם את החבר'ה - או מישהו שיגיד "דפוק את זה, תן לי אוקוללה ואני אראה לך מי הבוס! "זה בכלל לא ברור, ולכן אני רואה בזה משחק מחשבה.
@berry120 אני חושב שזה ברור לגמרי.מטרת התרגיל היא לאפשר למועמד להפגין את יכולתו לפתור בעיות;עוֹפֶרֶת;שְׁאֵלָה;ותחשוב.התבקשתי לעשות סקירת קוד של איזה קוד גרוע להפליא, והתשובה הנכונה היא לא להצביע על הבעיות בקוד;אלא לשאול מדוע הם עשו את הדבר מלכתחילה.זה אולי נראה כמו משחק מחשבה באותה תקופה;אבל זה לא הופך אותו למשחק חשיבה, זה רק אומר שכוונת השאלה לא עובדה על ידי המועמד.
@berry120 מכיוון ששאלה יכולה לחשוף מספר סוגיות פוטנציאליות, למעשה הופכת אותה לשאלה טובה;לא רע.
"תמיד תבהיר אם יש ספק, ותמיד תשאול מה הם בעצם מנסים להוציא ממך כאן" - מכיוון שה- OP קבע שהוא * שאל * וקיבל אפס תשובות, זה נראה באשמת חברת הראיונות, ולאה- OP.
@BSMP אני לא חושב שזו באמת "בעיה", עד כמה שזה מבחן כיצד מישהו מגיב.זה מפריד בין האנשים שהגיעו לביצוע לבין האנשים שנותנים פקודות לבין האנשים לבקש עזרה.אין תשובה נכונה בסך הכל, וזו בדיוק הסיבה שהיא שימושית.זה לא קשור להיות צודק או לא בסדר, רק לנסות להבין אם מישהו מתאים לחברה שלך.
Stephan Branczyk
2020-02-25 15:54:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תן לי להקדים זאת ואומר שהראיון היה אידיוטי.

-

אבל אם אדוארדס דמינג היה מתראיין, אבי העקרונות לניהול איכות איכות ו- Just in Time Manufacturing, הוא היה מתעניין באמת בשני העובדים ברמה הנמוכה וביקש את עצתם.

יתכן שהוא גם שאל את המראיין על הלקוח, ובהתאם לתשובות, אולי דחף את הרעיון להרכיב את הדבר במהירות האפשרית או בכלל להרכיב את הביתן.

לאחר ההרכבה המלאה, הביתן יהיה קשה לזוז ויקח שטח מחסן יקר. זה יכול להיות יותר הגיוני לחכות עד שהלקוח אכן זקוק לו ולהרכיב אותו רק באתר הלקוח. לקריאה נוספת על רעיונות אלו, הייתי ממליץ לך לקרוא את דרך טויוטה.

יתכן שהמראיין רצה לראות אותך משרטט דברים על הנייר בזמן ששוחחת עם העובדים וכפי שחשבתם על שלבי הבעיה השונים. וזה בהחלט אפשרי שלבעיה בכלל לא היה פיתרון טוב או בטוח.

-

כמו כן יש לציין כי ראיונות נעשים על ידי בני אדם. אז אם מראיין ימצא חן בעיניך, הוא יכול היה להקל עליך את המבחן רק על ידי דחיפתך בכיוון הנכון. לחלופין, אם מישהו שהופנה אליך מהחברה, אתה יכול להזהיר מפני סוג שאלה זה או סוג הערכים שהחברה מוצאת בעלי ערך, מבעוד מועד.

וכאן נמצא נעים, נותן רושם טוב, מבקש עזרה, מתחבר עם בני משפחה וחברים, עמותות בוגרים, עמותות ותיקות, עריכת ראיונות הסברה, עריכת ראיונות תרגול, זיווג עם ציידים אחרים בעבודה, שימוש בלינקדאין לצורך היכרות / מחקר ו / או יצירת קבוצת מוחות מוח משלך עשויה לשלם דיבידנדים עצומים.

וואו.תשובה טובה.למעשה פגשתי את דוקטור דמינג ונאלצתי לשמוע אותו מדבר כמה פעמים.ואני ניסיתי מספר פעמים לדבר עם העובדים המתנדבים.היה ברור שהם הופנו לא לדבר איתי או להציע עצות.זה היה הדבר הראשון שעשיתי.ואני מעריץ של ג'פרי לייקר (דרך טויוטה).ספר נהדר.
אכן תשובה נהדרת, +1.אבל האם אתה יכול להסביר מדוע לדעתך הראיון היה אידיוטי?נראה כי ההיגיון של תשובתך מרמז כי התרגיל שימש מטרה שימושית להבדיל בין אותם מועמדים לעבודה אשר יטפלו במצב זה בצורה אופטימלית כמו אדוארדס דמינג, לבין מועמדים אחרים שניגשו לבעיה בצורה לא נכונה / תת אופטימלית.מה אידיוטי בזה?
@DanRomik, בחרתי "אידיוטי" כי לא יכולתי לחשוב על מילה טובה יותר.אבל אולי, הייתי צריך לומר שמבחן זה עודד רמאות מכיוון שגורם פנימי יכול בקלות לומר לגורם חיצוני מה מצופה ממנו, ובכך לרמות את המטרה הבסיסית של מבחן זה מלכתחילה.
@StephanBranczyk קיבל את זה, תודה שהבהרת.
לא בטוח מה הקשר לשאלה הראשונה של תשובתך (אודות Deming).ישנן גישות רבות לייעול תהליכים וכל אחת מהן תדרוש גישה שונה לתרגיל.שלא לדבר על זה, אם אני לא טועה, OP לא כותבת שהעמדה נקשרה לאופטימיזציה של תהליכים.
@BigMadAndy, זה נכון.מלבד נושא הבטיחות, או נושא הרישום / תקשורת, או מבחן הלחץ של קבלת משימה בלתי אפשרית (עם האילוצים שניתנו), זו המסגרת הראשונה שעלתה במוחי.וחלק זה של Deming בתשובה יכול להיות שגוי לחלוטין לכל מה שאני יודע.
@StephanBranczyk `משימה בלתי אפשרית` כמו בקובאיאשי מארו היא תרגיל אימונים ביקום הבדיוני" מסע בין כוכבים "שנועד לבדוק את דמותם של צוערי האקדמיה של כוכב-החלל בתרחיש ללא זכייה?:)
@zipit, כן, או מבחן האחים סלומון המתואר בספר שקרנים פוקר.האדם שמראיין יתבקש לפתוח חלון בבניין רב קומות (שלא יכול היה להיות פתוח).אדם אחד כמעט השליך כיסא לעבר החלון כדי לפרוץ אותו.אותו מועמד מסוים נחשב נואש מדי ולא קיבל את התפקיד.
Borgh
2020-02-25 16:08:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • 60 ק"ג הוא איפשהו סביב הגבול עבור רוב ההנחיות של h&s, במיוחד כאשר אתה מרים תקורה
 • לא היו לך מגפיים מכוסים פלדה, נכון? אלה צריכים להיות חובה
 • אתה מזכיר שהאנשים המעורבים שתקו, זה יהיה עוד דגל אדום בטיחותי.

שלוש הנקודות האלה יובילו לי למסור את הלוח. אתה מזכיר שמגיע מרקע צבאי שבו המטרה חשובה יותר מהתהליך, ברוך הבא לתאגידי שם לעתים קרובות חשוב יותר לקפוץ בחישוקים מאשר להשיג את התוצאה הסופית. אני לא מדבר על תקנות ממשלתיות אלא על הכללים המורכבים על ידי האחראים על החברה ועל מידת ההתאמה שלך עם התרבות. "חצאית לחוק במרדף אחר רווח" יכול להיות גם חישוק!

הניחוש הכי טוב שלי הוא שהם רצו להתייחס לשאלות שאתה שואל, איך אתה חושב על בטיחות ועיצוב, אם אתה יכול להישאר מנומס ל"לקוחות "במהלך משימות מאתגרות ומה התחושה שלך להיררכיה / פוליטיקה של החברה.

כל זה הרבה יותר רלוונטי מאשר "האם אדם זה יכול לבנות ביתן".

ישנן גם דרכים הרבה יותר קלות לבחון את ההנחות הללו, מבחן זה הוא אידיוטי.

אהב את רוב תשובתך, אך לא מסכים עם האפיון הרחב של המגזר הפרטי בעקבות התהליך בתוצאות.אני מוצא בדיוק את ההפך מכך: המגזר הפרטי נוטה יותר לחשוף חוקים בגלל רווח, ואילו חיילים יודעים שחיים הם על הקו, וכללים נקבעים כדי לשמור עליהם.
@LawnmowerMan ערכתי מעט את תשובתי כדי להבהיר את סוג החישוקים שעליו אני מדבר.זה קשור יותר לתרבות החברה מאשר לתקנות ממשלתיות.
JefferyT
2020-02-26 06:12:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח ששאלת הראיון הזו הייתה וריאציה של "איך לעשות פרויקט עם 2 משאבים כשאתה באמת צריך 3".

https://pm.stackexchange.com/ שאלות / 27283 / כיצד לבצע פרויקט עם שני משאבים איפה שאתה זקוק לשלושה משאבים / 27293 # 27293

די לא שגרתי שהם למעשה היית מבצע זאת. מכיוון שהיית צריך לעזור פיזית לעובדים, אני מנחש שזו באמת הייתה עבודה של שלושה אנשים.

הדבר הנכון לעשות יהיה להפוך את המנהל שלך (או במקרה זה למראיין) ולהסביר ל אותו חסרים לך המשאבים לביצוע משימה זו. הסבירו לו כיצד יהיה צורך בעובד אחר, או ציוד נוסף כמו מלגזה, כבלים, גלגלת, כננות, או אפילו מנוף בכדי לבצע את המשימה.

או יותר טוב, הסבירו את האמור לעיל וגם הסבירו שתוכלו להיכנס ולעזור לבצע את זה, את הסיכונים הכרוכים בכך, ואז שאלו האם החברה מעדיפה שעובדיה יעשו זאת ויתמודדו עם הבעיה ברמה הגבוהה יותר מאוחר יותר אולעצור את העבודה ולהתמודד עם הבעיה ברמה הגבוהה יותר כעת.
cjs
2020-02-26 07:04:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה אכן נשמע כאילו היה זה תרגיל "משחק מחשבה". כפי שאחרים ציינו, אלה אינם רעיון טוב, אך הם אינם תמיד מכוונים. אם למי שפיתח את אתגר הראיונות לא היה ניסיון רחב מחוץ לחברה, לתחום או לתרבות העבודה הספציפיים שלהם, אולי אפילו לא היה מעלה על דעתם שארגונים אחרים פיתחו גישה שונה לבעיה מאלה שעלה להם.

גישה אחת להתמודדות עם זה היא מילולית על תהליך קבלת ההחלטות שלך תוך כדי עבודה על הבעיה: אמור מה אתה רואה, ההנחות שאתה מניח, האלטרנטיבות ששקלת ומתי אתה יכול להשתמש בהן ולמה סוף סוף התמקדת במהלך שעשית. לדוגמא:

 • "ברור שמדובר בעבודה של שלושה אנשים; שימוש בשניים בלבד יפגע משמעותית בבטיחות. יכולתי להפסיק לעבוד ולבקש עובד אחר, אך במקרה זה אוכל להיכנס את עצמי לעזור במחיר נמוך, וביתרון גדול למצב הנוכחי ולא משפיע על יכולתי לטפל בהקצאה לא נכונה של משאבים לאחר סיום העבודה הספציפית הזו. "
 • או שאולי תשאל:" אני יכול להיכנס את עצמי לעזור כאן ולהעלות את הנושא מאוחר יותר, אך יש חברות שמעדיפות לנקוט בפגיעות הפרודוקטיביות ובמקום זאת תמיד להדגים שהעבודה צריכה להיפסק כשיש בעיות בטיחות. מה המדיניות של החברה שלך בנושא? "
 • " החזקת קרן במשקל של 60-70 ק"ג היא ללא ספק מצב בו בטיחות היא בעיה. למרות שיש לי באופן אישי את היכולת לעשות זאת בבטחה בגלל הכשרתי והיכולות הפיזיות שנבדקו, אל לנו בכלל לצפות לכך מהעובדים ועלינו לספק איזושהי סיוע מכני בעבודות כאלה. אחרי שעבודה זו תסתיים אני אקח פעולה מיידית לטפל בכך עם מי שהקצאת המשאבים לעבודה זו.
 • "נראה שהעובדים האלה לא ששים לדבר איתי או לענות על השאלות שלי. אני אתן לזה ללכת כרגע ואמשיך הכי טוב שאפשר, אבל בהמשך אני צריך לדבר עם מנהל אחר על הסיבה שזה קורה ומה עשה את זה. "

פעולה זו תדגים שאתה חושב על הבעיות והגישות השונות אליהן. עם המזל, זה גם יראה שאתה לפחות מודע לפתרונות או לגישות שרצו המראיינים, ולחשוף הנחות שאולי לא היו מודעים לכך שהם עושים.

WGroleau
2020-02-26 06:19:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לקחת את התואר "מהנדס" למה זה אומר - חיפשת עבודה שדורשת ממך להיות מסוגל לתקשר דרך יעילה ובטוחה לייצר מוצר בטוח ואיכותי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...