שְׁאֵלָה:
מקובל לבקש משוב על קורות חיים בראיון?
Johannesberg
2015-11-18 19:44:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר כל ראיון המראיין תמיד ישאל "יש לך שאלות בשבילי?". תהיתי אם יהיה זה מתאים לבקש משוב על קורות החיים / קורות החיים שלך או שזה יהיה משהו שלילי?

דוגמאות:

  1. האם אתה חושב שקורות החיים שלי הם משקף את האישיות שלי?
  2. האם לדעתך קורות החיים שלי מייצגים במדויק?
  3. כיצד משווים את קורות החיים שלי לזו שקיבלתם?

הסיבה העיקרית היא שבעוד שאני נמצא בכמה ראיונות אני יכול לקבל משוב מהמקצוענים במקום לשאול חברים ובני משפחה.

זכור שאם הוזמנת לראיון זה אומר שקורות החיים שלך "עבדו" עבור אותה חברה. הם עדיין לא יתנו לך הצעה, אך הם אהבו את קורות החיים שלך מספיק כדי להזמין אותך להיכנס.
IMO, קורות החיים הם כמו אמנות, כולם רואים אותם אחרת. בעת עדכון קורות החיים שלי, אני תמיד מראה אותו לחברים / קולגות לקבלת משוב. * כל אחד * נותן דעה שונה, לעתים קרובות מתנגש זה בזה. הבנתי שלהגיש קורות חיים ש *** אני *** מרוצה מהם זה הדבר הכי טוב.
חָמֵשׁ תשובות:
Justin Cave
2015-11-18 20:28:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא יהיה זה ראוי שמראיין ישווה את קורות החיים שלך לקורות החיים של אנשים אחרים, כמו שלא יהיה זה מתאים לדון בביצועי הראיון שלך עם מועמדים אחרים.

מעבר לכך, זה בהחלט אפשרי. לשאול. ברוב המכריע של המקרים, לעומת זאת, לא תזכה לתגובה שימושית וכנראה שלא תשאיר רושם טוב במוחו של המראיין. מחלקת משאבי אנוש של חברה בדרך כלל אומרת למראיינים לא לתת משוב מכיוון שזה יכול להוביל לצער רק אם מישהו לא מפרש משוב בצורה שגויה. מראיינים בדרך כלל רוצים להימנע מביקורת גם על מועמד. אם בסופו של דבר הם מציעים למועמד את התפקיד, הם לא רוצים שהרושם האחרון מהראיון יהיה ביקורת. אם הם לא מציעים את התפקיד, הם לא רוצים להסתכסך עם מועמד שרוצה להסביר מדוע הביקורת אינה נכונה או לבקש הזדמנות נוספת לתקן את הרושם שהם משאירים. ויש אנשים שינסו לגרור מראיין לתהליך ייעוץ ממושך של קורות חיים.

מעבר לעובדה שכנראה לא תקבל משוב מעולה, השאלה בדרך כלל גורמת לעניים רוֹשֶׁם. אם אתה בן 16 הפונה למצרכים בתיקים, זה כנראה גורם לך להיראות להוט לשפר. מצד שני, אם אתה איש מקצוע ויש לך שאלות לגבי האופן שבו אתה מציג את עצמך, הציפייה היא שתוכל להבין כיצד להתמודד עם זה. אולי תרצה לשוחח עם משרד הקריירה במכללה שלך כיצד ליצור קורות חיים. אולי תרצה לקבל משוב מחברים ועמיתים שיכולים להשקיע את הזמן לבדיקה אמיתית. אולי אתה רוצה להתייעץ עם כותב קורות חיים מקצועי לקבלת סיוע. לבקש ממראיינים אקראיים משוב זה לא מראה טוב עבור רוב המועמדים.

enderland
2015-11-18 20:51:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שימו לב במהלך הראיון. אתה מקבל הרבה משוב, רק לא באופן ישיר.

מצא תשובות לשאלותיך על ידי חשיבה על הדברים הבאים ...

האם אתה חושב שקורות החיים שלי משקפים את האישיות שלי ?

האם המראיין שואל שאלות שנראות מבלבלות? האם אתה מוצא את עצמך לעיתים קרובות צריך "להכניס" את האישיות שלך? או שאתה באופן טבעי מדבר על דברים שמשקפים את האישיות שלך?

האם אתה חושב שקורות החיים שלי מייצגים במדויק?

האם אתה צריך לנסות להבהיר או לתקן את הרושם של המראיין ממך? האם אתה צריך "אז, הנה מידע עליי" שהמראיין עוד לא ידע? מדוע היית צריך לעשות זאת?

האם אתה מוצא שעליך לסכם את קורות החיים שלך כדי לוודא שהמראיין מבין מי אתה?

באיזו תדירות מראיין שואל שאלה זה לא הגיוני בהתבסס על הרקע / הניסיון שלך בגלל מה שהם קוראים בקורות החיים שלך?

איך קורות החיים שלי בהשוואה לזה שקיבלת אחרים?

האם קיבלת את העבודה? מה דעתך על ראיון?


אני חושב שהבנת המוטיבציות למתראיינים אליך תהיה יעילה בהרבה מאשר לשאול ישירות. בכנות, רוב המנהלים לא יהיו מסוגלים לתת לך תשובות משמעותיות לשאלות אלה בכל מקרה - הערכת קורות חיים היא קשה, מעבר ל"רע "," בסדר "ו"טוב".

Dawny33
2015-11-18 20:56:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן , חלק משאלת הדוגמה שלך מתאימות, וחלקן לא.

האם לדעתך קורות החיים שלי משקפים את האישיות שלי?

במקרה זה, ייתכן שלא תקבל תגובה מועילה. אם המראיין באמת כן וכנה, היית מקבל תשובה כנה. אבל, ברוב המקרים, היית מקבל כן גביני, שלא ממש יעיל בעיסוקך.

אם זה ראיון לא טכני / משאבי אנוש, ואז קדימה ושאל את זה.

האם אתה חושב שקורות החיים שלי מייצגים במדויק?

אם על ידי במדויק , אתה מתכוון מערך המיומנויות והסיכום שלך, אז זו שאלה נחמדה . ברוב המקרים, היית מקבל תשובה כנה כיוון שהמראיין בוחן אותך על זה כל הזמן במהלך הראיון שלך.

אם זה ראיון טכני, המשך ושאל את זה.

איך משווים את קורות החיים שלי עם אחרים שקיבלתם?

לא , שאלה זו אינה הולמת, מכיוון שהמראיין בהחלט לא היה רוצה כדי לענות על זה, והם לא רוצים לענות לך את זה באופן ספציפי.

אחת מ התשובות שלי לשאלה דומה עשויה לעזור לך כאן.

אם אתה רוצה ללכת על זה ולשאול שאלות כאלה בראיון, הייתי ממליץ לנסח אותן מחדש לשאלות לא כן / לא. לְמָשָׁל. נניח ששאלת את המראיין "איזו הסמכה בקורות החיים שלי גרמה לך להחליט להתקשר אליי לראיון?" - אני לא אומר שאלה טובה, אבל אם אתה שואל משהו כזה התשובה שתקבל ממנה (אם בכלל) תהיה כנראה שימושית יותר מתשובה מסוג "כן" / "לא" / "סוגה" .
@Brandin +1 הצעה נחמדה!
אלה שאלות מסוכנות, מכיוון שהן עשויות לקדם תשובה שלילית כמחשבה האחרונה שיש למראיין. הם עשויים לחשוב שהתראיינת טוב, אבל אם המחשבה האחרונה שלהם היא "אה אבל קורות החיים שלו לא ממש משקפים את זה", זה דבר רע.
AndreiROM
2015-11-19 04:51:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תעשה את זה בראיון!

1. שאלת סוג זה של שאלה במקום ככל הנראה תשדר חוסר ביטחון עצמי.

אתה אמור להיות בקיא ובעל עצמי בראיון. בקשת סוג כזה של משוב תופיע כבקשת אימות, או חיזוק, כאשר אתה זה שאמור להיות משכנע אותם שאתה הכי טוב, לא להיפך!

2. אתה שם אותם במקום.

הם עשויים לחשוב שקורות החיים שלך מעוצבים בצורה גרועה למדי, או בכלל לא מה שהם מחפשים (עשית את זה לחדר, אבל לפעמים קדימה משאבי אנוש חוזרת שמנהל הגיוס אולי לא יאהב וכו '). אבל סביר להניח שהם לא יגידו לך את זה בפניך. מעט מאוד אנשים נוח לבקר בגלוי אחרים, מכיוון שזה נתפס כלא מקצועי במקום העבודה. במקום זאת, הם בטח יציעו לך מישורים: "אה כן, זה קורות חיים נחמדים מאוד", או "זה מעביר את כל המידע בצורה תמציתית מאוד", אולי זה לא מה שהם חושבים בפועל.

ייעוץ

נהוג לכתוב מייל תודה זמן קצר לאחר הראיון. שלח את זה עם בקשה קצרה לקבלת משוב:

תודה רבה שלקחת את הזמן לדבר איתי היום. אני מאוד מתרגש מהאפשרות להצטרף לצוות שלך, בלה בלה. מכיוון שאני תמיד מחפש דרכים שבהן אני יכול לשפר את עצמי, ברצוני לבקש את המשוב שלך לגבי קורות החיים שלי וההצגה שלי בראיון. כל ביקורת תוערך מאוד.

זה נותן לאדם המדובר זמן לאסוף את מחשבותיו ולהלחין מסר שנוח לו לשלוח לך, במקום לפוצץ מישור פשוט כדי למנוע מצב מביך. יחד עם זאת, אנשים נוטים להיות כנים יותר בתקשורת בכתב, מאשר פנים אל פנים. בפשטות, אם אתה לא לוקח את העצות שלהם טוב, הם לא בחדר צריכים להתמודד עם התגובה שלך.

זו העצה שלי, בכל מקרה.

בהצלחה!

HorusKol
2015-11-19 03:44:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא באופן נחרץ ביותר.

בראש ובראשונה, המראיין ידחה כמעט בוודאות כל תגובה או סקירה מיידית של קורות החיים שלך או ביצועי הראיון שלך מכיוון שהם יכולים בקלות לפתוח את עצמם לבעיות משפטיות אם המרואיין לא מצליח. p>

שנית, הראיון הוא זמן עבורך למכור את עצמך ולקבל תחושה כלפי החברה שאיתה אתה מראיין. זה לא הזמן לקבל עצות כיצד לשווק את עצמך ליישומי עבודה עתידיים.

לבסוף, על ידי שאלתך בראיון, אתה מפגין חוסר אמון במצגת ובמערכת המיומנויות שלך. וכמראיין הייתי מתחיל לשאול עד כמה קורות החיים שלך מדויקים.

הזמן לבקש משוב יהיה אם אינך מצליח לאחר הראיונות. אני תמיד אענה לבקשות על משוב.

אם אתה מצליח, אתה יודע שהבנת נכון - אז אל תדאג.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...