שְׁאֵלָה:
בראיון יציאה, (איך) אני מספר למנהל שלי על חוסר הכישורים של המחליף שלי?
ExitProcess
2012-08-02 19:56:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שיתוף פעולה בהנדסת תוכנה המסיים את הקדנציה בימים הקרובים. עבדתי סולו על פרויקט בגודל הגון שנראה שזכה להתעניינות מצד חברי לעבודה. אני מאוד אוהב את הצוות הזה ואת המנהל שלי. אני עוזב כי אני צריך לחזור לבית הספר, בלי דם רע וכמה רמזים למשרה אפשרית במשרה מלאה.

לפני כחודשיים הועסק בשיתוף פעולה חלופי שלי, ועבדנו יחד כדי שאוכל לתפוס אותו במהירות. בהקשר, הוא מאוניברסיטה סמוכה והיה לימודים פי 2-3 ממני (4 שנים מדעי המחשב לעומת 1.5 שנים שלי לספירה).

שימשתי כמגן מכל השאר. של הצוות, לוקח את רוב השאלות שלו, אבל כשאני אלך, הוא ילך לשאר השאלות. לכולם יש עבודה אמיתית לעשות, ואינם יכולים להשקיע שעות ביום בהסבר מהי ירושה, XML או דמות שנמלטת. אני לא רוצה פשוט לזרוק עליהם את הבחור החדש, אבל אני לא בטוח מה אני יכול לעשות.

חסמי שפה משמעותיים קיימים בינו לביני, והרבה מהשאלות מגיעות מההערות והתיעוד שלי שלא מתורגמות היטב לשפתו שלו (הוא לא שולט באנגלית). אבל אפילו אם מתחשב במחסומים האלה, יש לו עוד דרך ארוכה לפני שהוא יכול להיות שימושי. נראה שתכנת רובה / וודו הוא העניין שלו וכו '.

המנהל שלי שכר את הקואופרציה הזו על מישהו שהמלצתי עליו, והיה הבחירה העשירית בערך.

השאלה שלי:
ראיון היציאה שלי מגיע עם המנהל שלי. האם עלי להעלות את דאגתי לגבי שיתוף הפעולה החלופי שלי? ואם כן, כיצד?

עליכם לשמור את השקפתכם על אדם זה לעצמכם, אלא אם כן תתבקשו לתת את דעתכם על אדם זה, וגם אז אמצא את הדרך הפוליטית הנכונה ביותר לומר זאת. במילים אחרות תן להם לגלות, זה כבר לא הדאגה שלך, וכדי להיות גלוי לב סביר להניח שלא ייקח את האפשרות שלך בכל כך רציני בכל מקרה (אחרי הכל אתה רק סטודנט).
לפעמים מתמחים מסתדרים, לפעמים לא. זה חלק מהעסקה עם מתמחים. החברה / הפרויקט לא ייכנסו לסכנה מכיוון שמתמחה חדש עדיין לא עלה על המהירות זה חודשיים. אם הבחור החדש לא מסתדר, אז מה?
@Ramhound - נקודה טובה. כל העניין בשיתוף פעולה הוא שזו חוויה לימודית. מדוע למנוע מהבחור הזדמנות ללמוד?
כאמור לעיל: אין ציפייה אמיתית שמתמחים יסתדרו. אתה זוכה ללמוד, הם יכולים להעריך מועמדים פוטנציאליים. קיבלת רמזים להצעת עבודה, הוא אולי לא ... אבל אל תדאג, הוא לא מתכוון לסכן את החברה, אתה פשוט נראה במעלה הסולם "המתמחה הטוב" ממנו.
המוח שלי פירש את "תכנות וודו" כמכין ממש תוכנה לבובות וטקסי וודו.מעניין אם יש שוק לזה ...
לא הייתי דואג בקשר לזה.זו לא הבעיה שלך.
ארבע תשובות:
IDrinkandIKnowThings
2012-08-02 20:57:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם המטרה שלך היא לעזור לחברה, הייתי מציע למנהל להקצות ל- Co-Op החדש מנטור חדש. הייתי מודיע לו שהוא מגיע אבל עדיין יש לו הרבה שאלות. זה אולי מרגיש כמו לזרוק את אחד מעמיתייך לעבודה מתחת לאוטובוס אבל זה יכול לעזור להם בסופו של דבר. אני מעדיף לראות את הבלגן נעשה ולנסות ולעשות משהו מאשר לחכות עד שהבלגן יהיה שם ואצטרך לתקן את זה. ציינת בתגובות שזה הבחירה המועדפת על המנהל שלך. אז לשים עליו סיבוב טוב אמור להיות מועיל ביותר מסביב.

אם אתה רק רוצה לתת לראש את המנהל ... זה מאוחר מדי. אתה עוזב, ואם היו לך תלונות על האדם הזה הזמן להשמיע אותם היה כאשר הבעיות התרחשו.

אני מסכים שלדבר מוקדם יותר היה טוב. עם זאת, אני סובל מאופטימיות והמשכתי להניח שהקואופרציה החדשה רק מתקדמת, ואולי בשבוע הבא הוא יהיה טוב יותר. אני אוהב את הרעיון של מנטור חדש. נראה כי מנסה לעזור לקואופרציה החדשה (אותה הייתי רוצה לעשות) נראה כמו דרך טובה לקחת.
@ExitProcess: אני מצפה שתגלה שההערכה הראשונית שלך ליכולתו של אחר תהיה כמעט תמיד נכונה.
jdb1a1
2012-08-02 20:32:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלא אם כן הוא שואל את דעתך לגבי שיתוף הפעולה החדש, הרפה ממנו ו אל תגיד כלום . הסיבה לכך היא:

  • שליליות בראיונות יציאה יכולה להופיע כשירות עצמי. אם הייתי המנהל שלך, אולי הייתי חושב שאתה צודק, אבל אני יכול גם לחשוב שאתה מבקש לשרוף את התדמית שלך לפני שאתה עוזב.
  • אם הוא לא יודע מה לעשות ואיך לעשות את זה, מה המנהל יכול לעשות? הוא כבר קיבל את המחליף בתור. הוא לא יכול לפטר מישהו כי שיתוף פעולה אחר אומר שאולי יש בעיה באיכות העבודה.
  • אם המנהל הזה הוא האדם ששכר את הקואופרציה החדשה, אז על ידי כך שאתה מציג את הידע שלך על חוסר יכולתו של אותו אדם, אתה גם מגלה שאתה יודע שהבוס קיבל החלטה רעה. בוסים לא אוהבים את זה כשקואופרציות יודעות שהם קיבלו החלטות גרועות.
  • אם הקואופרציה באמת לא עומדת ברחרוח, זה יתגלה מיד. יכול להיות שזה בדיוק מה שהקואופרציה החדשה צריכה, כדי להתקדם.
המנהל המדובר אכן מצא שיתוף פעולה זה. כדי לתמוך עוד בנקודה הראשונה שלך, הוא עבר גם על מישהו שהמלצתי עליו. הקואופרציה המדוברת הייתה הבחירה העשירית בערך. עם זאת אתה צודק - אני לא בטוח שיש הרבה שהמנהל יכול לעשות גם אם הקואופרציה היא כמו שאומר. גרד את השינויים בסוף דצמבר אני מניח.
-1
אנשים עושים שכירות גרועות. עם זאת, להניח שהם אינם מקבלים שום משוב שעשוי לחשוף את החלטתם לא היה הטוב ביותר זו הגזמה עצומה. חוץ מזה אם המנהל מגיב בצורה שלילית על משוב כזה זה איתות בשבילך שאולי לא תרצה לעבוד במקום כזה עבור בחור כזה.
@PawelBrodzinski אני לא חושב שהוא ייקח את זה לשלילה, למעט אולי במובן שהוא נכשל בקבוצה ויחוש אשמה. כמו שאמרתי, אני מאוד אוהב את הצוות, אני מאמין ביכולתו של המנהל שלי לקבל משוב.
@ExitProcess אז תן לו קצת :)
האם זו עמדת שיתוף פעולה ברמת כניסה די? אל תבסס את זה על החוויה האישית שלך, כי זה נשמע כאילו לקחת את המושכות ועשית לא מעט בתקופתך שם. עם זאת, מעבר למעבר לצד, האם העמדה עצמה מתקדמת כמו שהגעת לה, או שזה היה כל מה שאתה עושה? ביסודו של דבר, הבוס שלך עשוי לדעת שהשיתוף הפעולה הנכנס אינו טוב כמוך. אבל אם זה בדרך כלל מעמד ברמה נמוכה יותר, הבוס שלך עשוי לחפש לתת לילד האחר הזה ניסיון נחוץ ביותר. כזכור, המטרה העיקרית של קואופ היא תמיד לאפשר לאנשים ללמוד בסביבה ממשית. לפחות אצל דרקסל זה כן
הייתי אומר בהחלט כניסה. אין גישה לחתרנות, אין עבודה בקוד "אמיתי". אז עשיתי עם זה מה שיכולתי. זוהי נקודה טובה, אם כי ברצונך לתת לקואופרציה החדשה ניסיון נוסף. תודה.
@PawelBrodzinski - אני לא רומז שהבוס יבקש להזיק נגד מי שיודע שהם קיבלו החלטות רעות; כל מה שאני אומר זה שזה יכול לסבך את הדברים בשבילו. בוסים אוהבים לחשוב שהם חיים בבועה, שבה הבחירות שהם עושים משפיעות רק לטובה על העסק. אם הקואופרציה תוכל לראות את זה, כל האחרים יוכלו לעשות זאת.
Pawel Brodzinski
2012-08-02 20:29:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, כדאי לך. בצורה כנה ופשוטה. האם זכור לשמור על עובדתית ככל האפשר, אם כי חלק מהדעות ככל הנראה בלתי נמנעות.

זהו משוב רב ערך עבור כל מנהל סביר. אם אתה מביא זאת לדאגה שלך (כמו בשאלה) אתה גם מראה שאכפת לך מהארגון.

דבר שכדאי להימנע ממנו הוא לייעץ למנהל מה לעשות. אלא אם כן הם שואלים אותך זאת.

למעשה, גם אם המנהל, ששכר את שיתוף הפעולה שלך, מגיב בצורה שלילית על המשוב הכנה שלך שאתה עדיין זוכה בו - אתה לומד הרבה על המנהל ועל מקום העבודה. במקרה כזה, באופן אישי, לא אשקול לעבוד עבור הארגון. אני לא אוהב לעבוד עבור אנשים שלא יכולים להודות שטעו.

אני מסכים עם החלק המייעץ. כפי שמציין [jdb1a1] (http://workplace.stackexchange.com/a/2995/2229), זה מעט ביצה על פני המנהל שלי. אכפת לי מהקבוצה, אך נראה כי אין דרך חיננית להצביע עליה.
@PawelBrodzinski - זו עצה איומה ודי מבטיחה דרך לא להתקבל לעבודה בעתיד.
@ExitProcess זה תמיד קשה לעשות, אבל לפעמים הדרך הטובה ביותר היא לאפשר לאנשים לעשות טעויות בעצמם.
עניתי לשאלות (ושאלתי) שמהוות הזדמנויות למשוב כנה. מטרה אחת של ראיון יציאה היא להאיר נושאים במקום העבודה שניתן לטפל בהם ו / או לתקן בעתיד. שאלה אחת שאני שואל (ונשאלתי) היא "מהן התכונות והמיומנויות שעלינו לחפש בתפקידך?" - במצב זה, סביר להניח שאשאל "כיצד אנו יכולים להכין את המחליף שלך לעבודה שאתה מבצע?" שמכיוון שעבדת איתו, יאפשר לך לדון במה שכבר ראית (קונסטרוקטיבית). אבל אם המנהל שלך לא פותח את הדלת, אל תתנדב.
אתה צודק בקשר לפאבל הזה, אני לא מסכים עם רמהאונד. להיות לא ישר לא יביא אותך לשום מקום בזה.
אם יש לך יושרה, זו דרך הפעולה הנכונה.קיום שלמות ייקח לך דרך ארוכה בכל חברה הגונה.כל דבר אחר הוא סבל של ארגונים.
David Navarre
2012-08-03 02:24:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שהלול הזה נשכר בגלל המלצתך, אני חושב שכל דבר שלילי שתגיד ייקח כענבים חמוצים על רקע שלא בחר בחבר שלך. עם זאת, אם תישאל, אתה יכול לומר שאתה חושב שהלול החדש ימצא את העבודה מאתגר מאוד וישאיר אותה שם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...