שְׁאֵלָה:
האם מתכנת ביניים יכול להיחשב כמפתח בכיר?
dreza
2012-06-11 08:38:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי מחשיב את עצמי כמתכנת ביניים. אני לא חושב שאי פעם אני אשתפר מזה. קראתי קוד מפי מה שאני מחשיב כמתכנתים טובים ועבדתי גם תחת האנשים האלה ואני לא חושב שיש בי את זה להיות כל כך טוב. אני לא אומר שיום אחד הדברים עלולים להלחץ, אני פשוט לא חושב שהם יתקיימו (אני מתכנת כבר 12 שנה והדברים עדיין לא לחצו!). והכוס אינה מלאה עד חצי, אני פשוט מנסה להיות מציאותית!

למרות זאת, אני עדיין אשמח לעלות בדרגות במקום העבודה ויום אחד לקבל תפקידים בכירים יותר . האם אני יכול באופן מציאותי לעבור לתפקיד מפתח בכיר, או שזו ציפייה לא הוגנת. האם מסלולים אחרים מתאימים לי יותר. כמה מסלולים אחרים שחשבתי עליהם כוללים:

 • ראש צוות (האם זה בכלל שונה ממפתח בכיר?)
 • ניהול
 • מנהל פרויקטים

הבעיה היא שאני אוהב לתכנת ולכן לא באמת רוצה לעזוב את זה לגמרי וזה המקום אליו אני חושש שקווי פרויקט / ניהול עלולים לקחת אותי.

האם יש אחרים כישורים שיכולתי לפתח ולעבוד עליהם שעשויים לסייע בקיזוז חוסר מיומנויות התכנות הבכירות שלי. אולי מיומנויות כמו תקשורת, מוטיבציה, בין-אישית, ארגונית, תשוקה וכו '.?

או כפי שאני חושש, האם להיות מתכנת גדול להיות הכל ולסיים את הכל להיות מפתח בכיר?

עריכה: עבור מתכנת ביניים אני מניח שזה יכול להשתנות בהתאם לתפיסת החברה או הפרט את הרמות הללו. אבל אני מניח שאני לא חושב על זה במונחים של כמה זמן שהית בחברה אלא את הכישורים / התכונות שיידרשו בכדי לבצע את הצעד הזה (יהיה אשר יהיה) לשלב הבא.

האם היית מבהיר למה אתה מתכוון במתכנת ביניים ומפתח בכיר? במקומות מסוימים אתה נחשב לצוות בכיר לאחר 12 שנים בתפקיד.
אם אחרי 12 שנים אתה מרגיש שהדברים לא לחצו אז הייתי חושב לשנות את מה שאתה עושה. נראה שאתה גם חושב שכותרת חשובה.
שנים! = בכיר, שנים == שנים. 12 שנים של עשיית משהו באותו אופן כמו השנה הראשונה עדיין הן ניסיון של שנה אחת בלבד. - קרא על [עקרון פיטר] (http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Principle)
** מדוע ** נכנסת לפיתוח תוכנה מלכתחילה?
@JarrodRoberson - יש כנראה הרבה יותר אנשים "בכירים" שיהיו בינוניים אם היו מעריכים את עצמם באופן אובייקטיבי, אך רובם רואים עצמם מעל הממוצע.
אפקט Dunning-Kruger בעבודה!
"ביניים", "זוטר", "בכיר", "מומחה", "שותף", "רמה 1,2,3, <מה שלא יהיה>" ... אף אחד ממכשירי הכותרת הללו לא אומר שום דבר מחוץ להקשר המיידי שלך מקום העבודה הנוכחי. אם תצטרף לחברה אחרת יתכן מאוד שתשתלב בתפקיד "בכיר", באותה מידה, עמיתך הבכיר ביותר בהקשר אחר יכול להיות "זוטר". הכל תלוי עם מי אתה עובד במקום עבודה.
@teego1967 ציינתי שזה משתנה לפי חברה ב- EDIT שלי. אז תסתכל על שאלת ההקשר בחברה "שלך".
@scaaahu טוב במילים. זו למעשה המחשבה הראשונה שהתחלתי כשקראתי את הכותרת של זו. מתכנת ביניים? מה זה, בדיוק. מפתח בכיר? בוא שוב? אלא אם כן הם מוגדרים על ידי ההדרכה הארגונית ומדריך העובדים לחברה, מילים אלה הן פשוט שתי מילים באנגלית המשמשות זו אחר זו. ואם הם _מוגדרים_, אז יש תשובתך ... לחברה_ אותה חברה אחת.
ראשי הצוותים הטכניים צריכים כנראה להיות מפתחים בכירים, אך לא כל המפתחים הבכירים צריכים להיות ראשי צוותים.להיות ראש צוות זה מערך מיומנויות שונה לחלוטין מלהיות dev.
ארבע תשובות:
HLGEM
2012-06-11 20:22:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מה שראיתי שמצפה ממפתח בכיר בכל מקום בו עבדתי:

 1. מעורב יותר בתכנון ראשוני ובארכיטקטורה כוללת
 2. צפוי להדריך מפתחים זוטרים
 3. ניתנות לבעיות הקשות שלאחרים לא היה הידע לפתור.
 4. האם האדם שניתן לסמוך עליו שיספק את המוצר בתוך המועד האחרון
 5. צפוי להיות בעל ידע ספציפי בתחום העסקי

אני חושד שמדובר במספר 3 שמעסיק אותך כשאתה מדבר על לא בטוח אם אתה יכול להיות מפתח בכיר. עם זאת, הבעיות הקשות לפתרון שונות מאוד בין מעביד למעסיק. אז אם אתה לא מצפה להיות בקצה החוד של התחום, ההבנה שלך כמפתח ביניים מנוסה עשויה בהחלט להספיק. אבל אתה יכול להתחיל לחקור חלק מהערימה הטכנית שלך לעומק יותר כדי לעזור לך כאן. ופתרון הבעיות הקשות הוא לפעמים על נכונות לנסות משהו שלא ידעת לפתור לפני שהתחלת, לדעת כיצד לחקור ולהבין אפשרויות חדשות הוא קריטי.

אם זה החלק של האדריכלות / העיצוב. שהדבר שלך הוא מעבר ליכולות שלך, ואז התחל ללמוד את זה באופן ספציפי. התחל להשתתף בדיונים במקום העבודה שלך והציע הצעות ולמד כיצד הם מתקבלים. אם אינך חושב כרגע על עיצוב ואדריכלות, הדרך היחידה ללמוד היא להתחיל לחשוב על זה, להתחיל לעשות עיצובים וללמוד מהטעויות שלך. שוב הציפייה לכך אצל מפתח בכיר משתנה בין חברות. בעלי אדריכלים יצפו לכך פחות מאלו שבהם הקשישים מקבלים את כל החלטות האדריכלות

שלושת האחרים נמצאים בקלות בהישג ידו של מפתח ביניים מסוגל. אז אם אתה לא עושה אותם עכשיו, התחל לעשות אותם ותן לאנשים לדעת שאתה. הרבה מפתחים טובים אף פעם לא עושים את החתך לשלב הבא כי הם לא מקדישים את הקרן שלהם להנהלה.

תודה על הטיפים. אני עובד על כל הדברים האלה כרגע אבל אמשיך בזה.
תודה על הרשימה הזו למתכנת בכיר. מספר 1 ו -3 הם החוליות החלשות ביותר שלי. שלושת האחרים הם קלים וחוזקים.
Permas
2012-06-11 18:14:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתוח נועד לספק את המוצר הנכון.

אומנם מיומנויות קידוד נהדרות יכולות לעזור בתהליך, אך יש לכך הרבה פחות קשר לשאלה אם המוצר גורם לחיוך או לא. זה נובע מהבנה נכונה של הדרישות והגיון התחום וכן רצון אמיתי להפוך את חיי המשתמשים לטובים יותר.

למעשה הייתי מרחיק לכת ואומר שבתכנית הגדולה של פיתוח מוצרים, מיומנות הקידוד מגיעה באמצע החבילה במקרה הטוב ושדגש רב מדי עליה יהיה דומה לשים את העגלה לפני הסוס.

לחיים, כן, זה המחשבות שלי כשאמרתי שמפתח בכיר יכול להיות מישהו שיכול להפיק את המיטב מהצוות, או שזה יותר ניהול?
bharal
2014-11-22 19:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שאתה צריך להציב את עצמך שם כמפתח בכיר. כמו רוב הדברים, ידע רב נובע מניסיון.

אם אתה מציב את עצמך כמנהל בכיר ומקבל תפקיד חדש כמפתח בכיר, אז אתה יודע מה? אתה הפכת למפתח בכיר.

ייתכן שאתה לא נהדר בזה בהתחלה, וכאן החוויה נכנסת. יש לך 12 שנות ניסיון בתכנות - המפתחים הזוטרים יבוא אליך לבעיות, אתה מסיר אותם למשימה אחרת, מחפש את הפתרון לבעיה שלהם, חזור ואומר להם.

כל הזמן אתה צובר חשיפה לתפקידי מנהיגות. לעולם לא אסתכל על זה כפתאום "להיות מוכן", אתה צריך להאמין בעצמך וזה יגיע.

user718
2012-06-11 20:37:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה מסלולים אחרים שחשבתי עליהם כוללים:

 • ראש צוות (האם זה בכלל שונה ממפתח בכיר?)
 • ניהול
 • מנהל פרויקט
 • ראש צוות מרמז על מנהיגות . מנהיגות מרמזת על ביטחון. ביטחון מרמז על מיומנות מומחים מתקדמת. זו האפשרות היחידה הדורשת ידע טכני מעשי כלשהו. 12 שנות עבודה והקבלות האישיות שלך על חוסר כשירות בנושאים מתקדמים לא ממש מציבות אותך במסלול זה.

 • לניהול אין שום קשר לתכנות או פיתוח תוכנה. זהו מערך מיומנויות של אנשים / חברתיים וארגון. תוכנת כתיבה של 12 שנים אינה מזכה אותך בכך.

 • ניהול פרויקטים אינו קשור גם לתכנות של פיתוח תוכנה, זהו התמחות ממוקדת יותר בארגון של ניהול כללי .

רק הראשון שבהם הוא התקדמות טבעית במסלול הקריירה שלך, ואתה נמצא במרחק של 2-3 צעדים לפחות מהמקום שבו אתה נמצא עכשיו.

אם הייתי אתה באמת הייתי שואל את עצמי למה נכנסתי לפיתוח תוכנה מלכתחילה. אם לא היה זה התשוקה ליצור תוכנה, זו כנראה הייתה הסיבה הלא נכונה.

לשים אותה בפרספקטיבה; האם היית רודף קריירה של מוזיקאי במשך 12 שנים עם כישורים בינוניים ואותו חוסר התקדמות?

כן, כי אני אוהב תכנות שלדעתי הזכרתי בשאלתי.
הא? -1. מנהיגות איננה קשורה לביטחון - היא קשורה ליושרה, ביטחון, יכולת, מיומנויות תקשורת ~ ורפלקציה עצמית. אני חושב שה- OP יכול להיות במסלול הזה. באופן דומה, ניהול פרויקטים הוא מסלול נפוץ עבור מתכנתים, ובדרך כלל חווית פיתוח התוכנה מתורגמת למנהל פרויקטים נהדר. הניהול הוא כישורי תקשורת, וגם ידע רלוונטי בתחום. 12 שנות ניסיון בהתפתחות אינה מונעת את ה- OP ממסלול זה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...